Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

V únoru řešili policisté 120 dopravních nehod

CHOMUTOVSKO - Čtyři účastníci byli pod vlivem alkoholu. 

O třináct vzrostl počet dopravních nehod evidovaných policií na Chomutovsku v uplynulém měsíci ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Tento únor vyjížděli policisté k 120 nehodám oproti loňským 107. Pro dvě osoby skončila nehoda bohužel tragicky, další dva lidé byli těžce zraněni, lehce zraněných bylo 20. Celkové hmotné škody se vyšplhaly na částku přesahující 5,5 milionu korun a byly tak o více než 1,1 milionu korun vyšší než v loňském únoru. Policisté uložili v souvislosti s nehodami pokuty v celkové částce 43.400 korun.

Devadesát šest kolizí bylo způsobeno řidiči motorových vozidel. Zvěř měla tentokrát podíl na 21 střetech, třikrát byla příčinou závada komunikace. Chodci ani řidiči nemotorových vozidel v únoru žádnou nehodu nezavinili.

Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy (61), nepřiměřená rychlost (21) a nedání přednosti v jízdě (11). Třikrát řidiči bourali v důsledku nesprávného předjíždění. Ovlivnění alkoholem bylo zjištěno u čtyř účastníků dopravních nehod.

Nejvíce střetů se odehrálo na místních komunikacích (39), dále na silnicích 2. třídy (21), 1. třídy (19) a 3. třídy (18). Na parkovištích bylo řešeno 21 nehod, na polní či lesní cestě a na dálnici pak po jedné nehodě.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Chomutov 2. března 2021

vytisknout  e-mailem