Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

V souvislosti s případem převrácené atrakce na Konopišti hledají policisté další svědky

BENEŠOVSKO – Zároveň by přivítali i jakékoliv videozáznamy anebo fotografie zachycující atrakci nejen v okamžiku zřícení, ale i v době předtím. 

Případ se stal v sobotu 2. června letošního roku kolem půl páté odpoledne v areálu zámeckého parku na Konopišti u Benešova. Na nafukovací dětské skluzavce "Piráti z Karibiku" se tady v tu dobu zranilo nejméně šest dětí ve věku od 8 do 11 let. Bližší okolnosti této události ale policisté prozatím neznají. Případ prošetřují jako trestný čin Ublížení na zdraví z nedbalosti a snaží se zjistit, zda na něm nemá podíl nějaká konkrétní osoba. Pokud by byl pachatel vypátrán a odsouzen, hrozil by mu trest odnětí svobody až na jeden rok nebo zákaz činnosti.

Proto, aby policisté mohli celou tuto věc řádně objasnit, potřebovali by velmi naléhavě pomoc veřejnosti. Obracejí se proto na všechny návštěvníky zmíněné akce, kteří událost viděli a nepodali ještě svá svědectví, aby tak co nejdříve učinili. Stejně tak by přivítali jakékoliv obrazové materiály, na kterých je zachycena atrakce nejen v okamžiku svého převrácení, ale i v době před ním. Stále totiž nejsou jasné některé skutečnosti, například to, kolik se v tu chvíli na skluzavce nacházelo dětí a zda nebyl zraněn ještě někdo další. Nejen na tyto otázky by potřebovali znát odpovědi co nejdříve.

Jakékoliv informace, které souvisejí s touto událostí, popřípadě videozáznamy či fotografie atrakce, přijmou policisté obvodního oddělení P ČR Benešov, Jiráskova 993, 256 01 Benešov. Lze je taktéž kontaktovat telefonicky na číslech: 974 871 700, 735 785 558, anebo e-mailem: bn.oo.benesov@pcr.cz. Za pomoc a spolupráci děkujeme.

por. Bc. Eva Stulíková
tisková mluvčí
P ČR Benešov
12. června 2018

vytisknout  e-mailem