Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - V sobotu do Jablonce přijede FC Baník Ostrava

JABLONEC NAD NISOU - Policisté jsou připraveni v souvislosti se sobotním fotbalovým utkáním chránit bezpečnost a veřejný pořádek. 

AKTUALIZACE:

Dnes v Jablonci nad Nisou na stadionu Střelnice proběhlo  fotbalové utkání první Fortuna ligy mezi mužstvy FK Jablonec a FC Baník Ostrava. Zápas sledovalo přímo na stadionu celkem 2 911 diváků – z toho 385 fanoušků hostujícího celku. Na základě získaných informací byl zápas vyhodnocen jako rizikový a z tohoto důvodu Policie České republiky připravila na den jeho konání bezpečností opatření, jehož cílem bylo zajištění veřejného pořádku, klidu a bezpečnosti na teritoriu města Jablonec nad Nisou a okolí.

Do tohoto bezpečnostního opatření byli zapojeni policisté pořádkové a dopravní policie, kriminalisté Služby kriminální policie a vyšetřování. Všem policistům zařazeným do opatření se podařilo zajistit bezpečnost silničního provozu a udržet veřejný pořádek v okolí stadionu i ve městě. V rámci tohoto opatření došlo v odpoledních hodinách ze strany fanoušků FC Baník Ostrava při přesunu z vlakového nádraží v Rychnově u Jablonce v ulici Nádražní k rozbití skleněné výplně bočního okna u atobusu MHD. Předběžná škoda byla vyčíslena na částku 30 tisíc korun. Případem se nyní zabývají policisté z obvodního oddělení Jablonec nad Nisou, kteří jej šetří pro podezření ze spáchání přečinu "poškození cizí věci". Policistům se podařilo v rámci opatření vypátrat jednu osobu v celostátním pátrání. 

Celé bezpečnostní opatření bylo velitelem akce ukončeno ve 20:30 hodin. 

 

27. 8. 2022
kpt. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje

---------------------------------------------------------------------------------

V sobotu 27. srpna v 16.00 hodin začne na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou fotbalové utkání první Fortuna ligy mezi mužstvy FK Jablonec a FC Baník Ostrava.

Na základě dosud získaných informací policisté vyhodnotili tento zápas jako rizikový a lze předpokládat, že ze strany některých neukázněných příznivců klubů a diváků by mohlo dojít k narušení veřejného pořádku. Z tohoto důvodu je na tuto sportovní akci připraveno ze strany Policie České republiky bezpečnostní opatření, jehož cílem je zajištění veřejného pořádku, klidu a bezpečnosti na teritoriu města Jablonec nad Nisou a jeho okolí.

Žádáme všechny návštěvníky uvedeného utkání, kteří do místa jeho konání přijedou motorovými vozidly, aby s nimi parkovali na místech tomu určených a respektovali dopravní značení o zákazech stání i zastavení.

Dále upozorňujeme všechny občany na dočasnou úpravu dopravního značení v ulicích Vrkoslavická a U Stadionu, která bude platit již před zahájením samotného utkání, v jeho průběhu i bezprostředně po jeho ukončení. Z důvodu zajištění nerušeného průběhu celé akce žádáme všechny občany, kterých se toto opatření dotkne, aby jej respektovali a dbali pokynů členů pořadatelské služby, kteří budou na místech přítomni.

Návštěvníky fotbalového utkání, kteří svá vozidla budou mít zaparkovaná na parkovišti u obchodního centra Kaufland, informujeme také o tom, že bezprostředně po skončení zápasu bude opět pro jejich odjezd z tohoto místa otevřen i boční nouzový výjezd do ulice Masná. Jedná se o opatření, které sníží riziko tvoření kolon na parkovišti při hlavním výjezdu do ulice Turnovská, proto žádáme řidiče, aby této možnosti výjezdu plně využili.

Do uvedeného opatření budou zařazení policisté pořádkové a dopravní policie, kriminalisté a svoji nezastupitelnou úlohu v něm budou mít i členové Antikonfliktního týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Společně s policisty se do opatření také zapojí i strážníci jablonecké městské policie.

Příznivce fotbalu, kteří se chystají jako diváci zúčastnit uvedené sportovní akce, také žádáme, aby do místa jejího konání přišli s dostatečným časovým předstihem a to s ohledem na to, že u všech vstupů na stadion budu probíhat důkladné bezpečnostní prohlídky, které zcela jistě průchod branami zpomalí.


27. 8. 2022
nprap. Dagmar Sochorová
tisková mluvčí, KŘP Libereckého kraje 

vytisknout  e-mailem