Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - V sobotu do Jablonce opět přijede FC Baník Ostrava

JABLONEC NAD NISOU - Policisté jsou opět připraveni v souvislosti se sobotním fotbalovým utkáním chránit bezpečnost a veřejný pořádek. 

AKTUALIZACE:

Dnes   od 17.30 hodin proběhlo na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou fotbalové utkání nadstavbové části první Fortuna ligy mezi mužstvy FK Jablonec a FC Baník Ostrava. Zápas sledovalo přímo na stadionu  celkem 2000  diváků – z toho 270 fanoušků hostujícího celku. Utkání skončilo výsledkem 2:0 pro Jablonec. Na základě získaných informací byl zápas vyhodnocen jako rizikový a z tohoto důvodu Policie České republiky připravila na dnešek bezpečnostní opatření, jehož cílem bylo zajištění veřejného pořádku, klidu a bezpečnosti na teritoriu Jablonce, zejména stadionu a jeho okolí. Velmi důležité bylo také zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v celém městě tak, aby nedocházelo ke kolizním situacím.

Do tohoto bezpečnostního opatření byli zapojeni policisté pořádkové, dopravní a kriminální služby.  S policisty na veřejný pořádek a bezpečnost silničního provozu dohlíželi také městští strážníci. Nezastupitelnou úlohu zde měli především členové Antikonfliktního týmu, kteří s fanoušky hostujícího celku komunikovali po celou dobu bezpečnostního opatření. Fanoušci hostujícího týmu přijeli do Jablonce speciálně vypraveným vlakem z Ostravy krátce před půl čtvrtou odpoledne. k fotbalovému stadionu. Po celé trase průvod doprovázeli policisté nejen z pořádkové služby, ale také opět i členové Antikonfliktního týmu, kteří šli na jeho začátku i konci. Průvod doprovázelo i mobilní monitorovací vozidlo. Uzavírky ulic v souvislosti s tímto pochodem byly prováděny vždy jen na nezbytně nutnou dobu tak, aby byla zajištěna bezpečnost silničního provozu s ohledem na všechny jeho účastníky.

Všem policistům se v rámci důkladně připraveného bezpečnostního opatření podařilo udržet veřejný pořádek a zajistit bezpečnost silničního provozu v celém městě i okolí stadionu. V prrůběhu bezpečnostního opatření nedošlo k vážnému narušení veřejného pořádku. Policisté si převzali od pořadatelské služby pouze jednoho fanouška hostujícího týmu, který je podezřelý z přestupkového jednání, případně trestného činu. Během utkání se na stadionu svlékal. O bližší kvalifikaci rozhodnou policisté až po shlédnutí a vyhodnocení kamerových záznamů. 

Většina fanoušků hostujícího celku bezprostředně po zápase odjela speciálně vypraveným vlakem zpět do Ostravy, kdy je doprovázeli policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování.

Na základě vyhodnocení celého bezpečnostního opatření můžeme nyní konstatovat, že síly a prostředky Policie České republiky byly nasazeny adekvátně s předpokládaným rizikem spojeným s tak vysokou návštěvností uvedené sportovní akce.

Bezpečnostní opatření bylo ze strany policistů ukončeno krátce před devátou hodinou večer. 


11. 5. 2019
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje  

------------------------------------------------------------------------

V sobotu  11. května v 17.30 hodin začne na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou fotbalové utkání nadstavbové části první Fortuna ligy mezi mužstvy FK Jablonec a FC Baník Ostrava.

Na základě dosud získaných informací policisté vyhodnotili tento zápas jako rizikový a lze předpokládat, že ze strany některých neukázněných příznivců klubů a diváků by mohlo dojít k narušení veřejného pořádku. Z tohoto důvodu je na tuto sportovní akci připraveno ze strany Policie České republiky bezpečnostní opatření, jehož cílem je zajištění veřejného pořádku, klidu a bezpečnosti na teritoriu města Jablonec nad Nisou a jeho okolí. Vzhledem k tomu, že řada fanoušků hostujícího celku na utkání přijede i vlakem, zaměří policisté také svoji pozornost i na jejich příjezd do železničních stanic.

Na veřejný pořádek budou dohlížet policisté z Krajské pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, ze Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje, dále policisté pořádkové i dopravní policie, kriminalisté, psovodi a svoji nezastupitelnou úlohu budou mít v tomto bezpečnostním opatření i členové Antikonfliktního týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Společně s policisty se do opatření také zapojí strážníci jablonecké městské policie. Na stadionu bude z důvodu zajištění bezpečnosti také zvýšený počet pořadatelů a pracovníků bezpečnostní agentury, kteří budou pro případ řešení konfliktů neustále v úzkém kontaktu s policisty.

Žádáme všechny návštěvníky uvedeného utkání, kteří do místa jeho konání přijedou motorovými vozidly, aby s nimi parkovali na místech tomu určených a respektovali dopravní značení o zákazech stání i zastavení.

Většina fanoušků hostujícího celku přijede z Ostravy speciálně vypraveným vlakem až do Jablonce nad Nisou, a to předběžně v sobotu odpoledne kolem půl čtvrté hodiny. Následně tito příznivci fotbalu budou hromadně z vlakového nádraží přecházet na fotbalový stadion Střelnice. V tuto chvíli předpokládáme, že půjdou ulicemi Wolkerova, Masná, Turnovská a Vrkoslavická, kde vstoupí vchodem na tribunu JIH. Vzhledem k těmto okolnostem může v průběhu jejich přesunu na stadion v uvedených ulicích s ohledem na bezpečnost silničního provozu dojít k velmi krátkým uzavírkám. Žádáme tedy všechny, kterých se krátkodobé omezení provozu dotkne, o trpělivost a pochopení způsobu řešení aktuální situace.

Dále upozorňujeme všechny občany na dočasnou úpravu dopravního značení v ulicích Vrkoslavická a U Stadionu, která bude platit již před zahájením samotného utkání, v jeho průběhu i bezprostředně po jeho ukončení. Z důvodu zajištění nerušeného průběhu celé akce žádáme všechny občany, kterých se toto opatření dotkne, aby jej respektovali a dbali pokynů členů pořadatelské služby, kteří budou na místech přítomni.

Návštěvníky fotbalového utkání i zákazníky obchodního centra, kteří budou mít svá vozidla  zaparkovaná na parkovišti u obchodního centra Kaufland, informujeme také o tom, že celé odpoledne i po skončení utkání bude pro jejich odjezd z tohoto místa otevřen i boční nouzový výjezd do ulice Masná. Jedná se o opatření, které sníží riziko tvoření kolon na parkovišti při hlavním výjezdu do ulice Turnovská, proto žádáme řidiče, aby této možnosti výjezdu plně využili.

Na závěr děkujeme odboru osobní dopravy akciové společnosti České dráhy za spolupráci při zajištění přepravy ostravských fanoušků z Bohumína až do Jablonce nad Nisou a zpět.


9. 5. 2019
nprap. Dagmar Sochorová
Oddělení tisku a prevence 
Jablonec nad Nisou

vytisknout  e-mailem