Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

V pondělí zjištěny 3 alkoholy

TRUTNOVSKO - Opilý řidič je velkým nebezpečím pro všechny 

V pondělí odpoledne 8. 10. 2012 policejní hlídka dopravního inspektorátu Trutnov prováděla dohled nad bezpečností silničního provozu. Tentokrát v Trutnově, v Náchodské ulici, kde bylo v rámci kontroly náhodně zastaveno vozidlo značky Renault.
Policisté se opět setkali bohužel s častým jevem, neboť po provedení dechové zkoušky u šestatřicetiletého muže přístroj vykázal hodnotu 1,37 promile alkoholu v dechu. Nezodpovědný řidič přišel na místě o řidičský průkaz. Další jízda mu byla zakázána, aby se předešlo možným škodám, které by mohl při další jízdě pod vlivem alkoholu způsobit. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky může být soudem uložen trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.
Dalšího nezodpovědného řidiče zastavili policisté dopravního inspektorátu v pondělí odpoledne v obci Dolní Kalná. Po provedení běžné kontroly policejní hlídka vyzvala muže sedícího za volantem škodovky k provedení dechové zkoušky na zjištění alkoholu. Přístroj prokázal 0,16 promile alkoholu v jeho dechu. Uvedený případ dopraváci zaprotokolovali jako přestupek na úseku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, za který může správní orgán uložit pokutu až do 50 tisíc korun nebo zákaz činnosti.
A konečně posledního řidiče pod vlivem alkoholu zastavili policisté z Pece pod Sněžkou v Horním Maršově. Muži zákona dvaatřicetiletého pána sedícího za volantem osobního motorového vozidla Dacia vyzvali k provedení dechové zkoušky, která prokázala 0,62 promile. Nezodpovědný účastník silničního provozu přišel na místě o svůj řidičský průkaz. S ohledem na množství alkoholu v dechu policisté uvedený případ zadokumentovali rovněž jako přestupek, za který přestupci hrozí vysoká pokuta a zákaz řízení motorových vozidel.
 
Trutnovští policisté měsíčně zadokumentují na dvě desítky případů alkoholu za volantem. Policie České republiky tímto důrazně upozorňuje nezodpovědné řidiče, kteří před nebo během jízdy konzumují alkoholické nápoje a jiné návykové látky, na nebezpečí, které jim hrozí. Alkohol snižuje rychlost reakce a pozornost každého člověka. Řidič za volantem musí v současné době často reagovat na vzniklou situaci v souvislosti se zvýšeným provozem na pozemních komunikacích. Každý by si měl uvědomit, že pokud usedne lehkomyslně za volant pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek, hazarduje nejen s životem svým, ale i se zdravím a životy všech účastníků silničního provozu.
nprap. Bc. Udo Ertner
prap. Mgr. Hana Skořepová
9. 10. 2012 v 9:55
 

 

vytisknout  e-mailem