Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

V pátek byly oznámeny 3 případy vloupání

SEMILSKO - Ke dvěma událostem došlo přímo ve městě a jedna se stala v sousední obci. 

Nezvaný host přišel do vinotéky v době, kdy byla uzavřena. Zadní vstupní dveře vykopl a vnikl do objektu, kde vypáčil vnitřní dveře. Terčem jeho zájmu nebylo víno, ale peníze. Ze šuplíku, který vypáčil, ukradl peněženku s finanční hotovostí a dvě krabičky cigaret značky Camel. Předběžná škoda po řádění pachatele byla vyčíslena na více než 15 000 korun. Za přečin krádež spáchanou vloupáním hrozí nenechavci až dva roky ve vězení.

Zloděj se vloupal do stodoly, ze které odcizil neregistrovaný motocykl značky Yamaha XT 550. Vypáčil také dveře u vedlejší rekonstruované stavby, ze které ukradl několik motorů do jednostopých vozidel, nářadí, obrazy a další věci za nejméně 63 000 korun. Jelikož v tomto případě způsobil pachatel podle trestního práva větší škodu, hrozí mu až pět let za mřížemi.

Ani rekreační chalupa v obci Chuchelna neodolala náporu zloděje, který z ní odcizil zahradní techniku a příslušenství. Celková škoda přesáhla částku 50 000 korun. Za přečin krádež spáchanou vloupáním a porušování domovní svobody hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.
 

por. Petr Kmínek
10. 2. 2014

vytisknout  e-mailem