Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

V opilosti vnikli na cizí pozemek

LOUNSKO - Na obyvatele domu pak zaútočili; Stačila chvíle nepozornosti. 

Zřejmě i alkohol sehrál roli v incidentu, k němuž došlo v dubnu v malé obci na Lounsku. Dva muži ve věku 31 a 22 let podle dosud zjištěných informací přelezli téměř dva metry vysoká vrata u pozemku rodinného domu a na pozemek tak bez oprávnění vnikli. Navíc tam fyzicky napadli muže, který v domě bydlí, a způsobili mu zranění, s kterým byl ošetřen v nemocnici. Útočníci pak před domem počkali na příjezd policejní hlídky. Dechové zkoušky u obou dotyčných ukázaly, že byli pod vlivem alkoholu, naměřeno jim bylo 1,2 a 0,7 promile.

Policisté mužům ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z trestného činu porušování domovní svobody.

Stačila chvíle nepozornosti

O doklady i platební kartu přišel první květnovou sobotu v ranních hodinách 75letý muž ze Žatce. Neznámý pachatel mu z nákupní tašky, kterou si položil u garáže v ulici Plzeňská, odcizil příruční pánskou taštičku, ve které měl zmíněné věci uložené.  Jak bylo zjištěno, už o půl hodiny později se někdo pokusil prostřednictvím odcizené platební karty vybrat z bankomatu peníze. Další neúspěšný pokus o výběr následoval ještě během dopoledne.

Policisté případ šetří jako trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 4. května 2021

vytisknout  e-mailem