Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

V obci Slunečná někdo mučil kocoura

ČESKOLIPSKO - Již druhý případ týrání koček ohlásili majitelé na Českolipsku. 

Policisté na Českolipsku přijali v tomto týdnu již druhé trestní oznámení v souvislosti s týráním koček. To poslední podala obyvatelka obce Slunečná, která našla svého jedenáctiletého kocoura Matouše v neděli odpoledne zkrváceného na svém pozemku. Lékařka veterinární pohotovostní ambulance, kam ho ještě téhož dne dopravila, po jeho prohlídce konstatovala, že zvíře utrpělo více zranění, které si nemohlo způsobit samo a ani při rvačce s jinou kočkou. Matouš měl totiž jeden čerstvý vstřel od vzduchové pistole na hlavě v oblasti oka a kromě toho i jeden několik dnů starý vstřel v oblasti břicha, o kterém majitelka nevěděla, protože ránu kryl hustý kožich. Čerstvá byla ale i další závažná zranění, a to bodná rána na krku od  dvojzubé vidlice a zlomená hrudní kost od kopance nebo šlápnutí. Jeho zdravotní stav si vyžádal hospitalizaci na veterinární klinice.kocour Matouškocour Matouš

Oznamovatelka do policejního protokolu uvedla, že se jedná o kocoura evropského, který se držel doma  a běhal maximálně jen po jejich zahradě. Vůbec netuší,  kdo a proč mu tolik ublížil. To teď budou zjišťovat českolipští kriminalisté, kteří už ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat. Pokud se jim pachatele  podaří vypátrat, může ho soudce poslat až na dva roky do vězení.

Případ postřeleného kocoura z Jestřebí, který skončil jeho eutanázií, jsme zveřejnili v pondělí 14. května. Více čtěte na odkazu : http://www.policie.cz/clanek/neznamy-strelec-smrtelne-zranil-kocoura.aspx . Kocour Matouš zatím zůstává na veterinární klinice v péči lékařky.

16. 5. 2018
por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

kocour Matouš

kocour Matouš 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem