Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

V Šámalově ulici nebezpečí již nehrozí

BRNO: Ulice je již plně průjezdná, všichni evakuovaní obyvatelé mohou zpět domů. 

AKTUALIZACE úterý 15:10 hodin

Policisté na místě ukončili činnost. Žádné akutní nebezpečí na místě již nehrozí. Všichni obyvatelé domů se mohou vrátit zpět do svých příbytků. Vyšetřování případu dále pokračuje.

AKTUALIZACE úterý 14 hodin

Pyrotechnici a kriminalisté dokončují vyklízecí práce na místě. Obyvatelé domů Šámalovy ulice, kteří byli dnes v noci evakuovaní, se mohou vrátit zpět do svých příbytků. Domů zatím nemohou obyvatelé trojice včera evakuovaných domů. Do části Šámalovy ulice je stále zakázaný vjezd vozidel, omezený je rovněž i vstup pro chodce.

AKTUALIZACE úterý 12 hodin

Na místě vedle pyrotechniků a chemiků pracují i kriminalisté. Ti vedle zadokumentování případu zajišťují stopy a zjišťují okolnosti smrti dvaačtyřicetiletého muže. Na místě zbývá ještě menší množství nebezpečných látek, které je ještě nutné odvézt a likvidovat. Podle posledních předpokladů by práce policistů na místě měly trvat do pozdního odpoledne. Policisté doporučují evakuovaným obyvatelům po návratu domů zkontrolovat přívody energií (elektřina, plyn), neboť tyto byly v průběhu evakuace vypnuty.

AKTUALIZACE úterý 5:30 hodin

V průběhu noci bylo nutné evakuovat dalších pět desítek obyvatel Šámalovy ulice. Pyrotechnici na místě dále pečlivě prohledávají byt a přilehlý sklep. Nalezené nebezpečné látky odváží k okamžité odborné likvidaci na bezpečné místo poblíž Brna. Policisté předpokládají, že na místě budou pracovat do poledních hodin. Potom by se mohli evakuovaní obyvatelé vrátit domů. Část Šámalovy ulice je stále uzavřená pro dopravu i chodce.

AKTUALIZACE 18:45 hodin

Velitel akce rozhodl, že evakuovaní obyvatelé trojice domů se nemohou vrátit do svých příbytků. Přenocovat mohou v hotelu, který jim nabídla městská část. Práce na místě pokračují.

Obava sousedů o život nájemníka bytu v Šámalově ulici v Brně spustila v pondělí dopoledne poměrně rozsáhlou akci. Hlídka se po otevření okna dostala přes okno do bytu, kde nalezla mrtvého dvaačtyřicetiletého muže. Ten podle prvního zjištění policistů nezemřel násilnou smrtí. Vedle toho objevila v bytě i nemalé množství chemikálií. Pro jejich možnou nebezpečnost bylo z domu, i dvou sousedních, evakuováno pětadvacet osob. Pro ty byl na místě přistaven evakuační autobus. Část Šámalovy ulice byla uzavřena jak pro pěší, tak i pro dopravu. Na místo byli přivolání policejní pyrotechnici. Ti spolu s chemiky HZS postupně prohledávají byt dvaačtyřicetiletého muže, kterého místní považovali za podivína a který si liboval ve výrobě různých chemikálií či v chemických pokusech. Zároveň zjišťují, jaké látky v bytě a přilehlém sklepě nashromáždil, zda a jak mohou tyto být nebezpečné. Podle prvních odhadů se práce na místě protáhnout nejméně do večerních hodin. Večer také velitel akce rozhodne, zda se budou moci a za jakých podmínek obyvatelé evakuovaných domů vrátit do svých příbytků. Policisté už v průběhu odpoledne spolu se zástupci městské části připravovali možný krizový scénář, který by nastal v případě, že bude nutné zachovat evakuaci trojice domů.

por. Bohumil Malášek, 9. prosince 2019

Odkazy do noveho okna

Šámalova_6

Šámalova_6 

Detailní náhled

Šámalova_5

Šámalova_5 

Detailní náhled

Šámalova_4

Šámalova_4 

Detailní náhled

Šámalova_3

Šámalova_3 

Detailní náhled

Šámalova_2

Šámalova_2 

Detailní náhled

Šámalova_1

Šámalova_1 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem