Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

V Německu byla ukradena tři vozidla

POBĚŽOVICKO - Němečtí policisté je pronásledovali až za hranice, kde jim zmizela z dohledu. Při pátrání po nich se obracíme také na veřejnost. 

     Poběžovičtí policisté se obracejí na veřejnost. Ve Spolkové republice Německo byla odcizena tři osobní vozidla. Němečtí policisté vozidla pronásledovali až k hranicím s Českou republikou a dále do naší republiky. Za hraničním přechodem jim však zmizela z dohledu.          
     K prvnímu přeshraničnímu pronásledování došlo dne 2. října 2018 v 02:27 hodin. Hlídka německých policistů pronásledovala dvě vozidla, a to vozidlo tovární značky Audi A6 a Audi Q5, která byla odcizena v příhraničí na německé straně. Na hranicích po projetí bývalým hraničním přechodem Železná jim však kradená vozidla zmizela z dohledu. Další vozidlo, tentokrát se jednalo o vozidlo BMW M4, pronásledovali němečtí policisté dne 10. října 2018 v 03:16 hodin. Zloděj s kradeným vozidlem přejel hranice na Švarcavě. I zde však policlstům ujelo.     
     Případem se kromě německých policistů zabývají i policisté Obvodního oddělení Poběžovice. V souvislosti s tím žádají občany, kteří by si všimli podezřelého pohybu osob či vozidel ve výše uvedených oblastech, aby ihned kontaktovali tísňovou linku policie 158.

por. Mgr. Dagmar Brožová
11. října 2018

vytisknout  e-mailem