Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

V Lounech hořel panelák

LOUNSKO - Policisté pomáhali při evakuaci. 

Včera odpoledne policisté zasahovali v ulici U Stadionu v Lounech, kde v jednom z panelových domů došlo k požáru. Ten vypukl v bytě nacházejícím se v prvním patře domu, avšak hustý kouř se následně šířil celým panelákem až do horních pater.

V době vypuknutí požáru projížděla nedaleko místa hlídka lounských policistů, kteří si všimli kouře valícího se z domu. Okamžitě zamířili na místo, kam přijeli současně s hasiči, kteří začali požár hasit. Policisté si z druhé strany domu všimli, že v horních patrech jsou z oken vykloněni lidé volající o pomoc. Na tuto skutečnost upozornili zasahující hasiče a vyběhli chodbou domu do nejvyšších pater, kde byl všude hustý kouř. Hasiči i policisté se v situaci rychle zorientovali a několik lidí ze zakouřených horních pater domu společně vyvedli po schodišti ven. Přitom dolů snesli i psa jednoho z nájemníků. V průběhu zásahu vyšlo najevo, že v jednom z bytů se nachází mladík, který se vzhledem k jeho zdravotnímu stavu a s tím spojené snížené pohyblivosti nemůže sám z hořícího domu dostat. Chlapce, jehož z bytu hasiči vynesli, pak policisté společně s nimi snášeli několik pater dolů po schodišti. Před domem si mladíka do péče převzali zdravotníci. Ti ho převezli na ošetření do nemocnice, stejně jako další tři obyvatele domu, kteří se nadýchali zplodin kouře. Těch se v menší míře nadýchali i policisté, kteří však ošetření nepotřebovali.

Okolnosti požáru policisté prověřují. Ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 2. března 2022

Odkazy do noveho okna

dům po požáru

dům po požáru 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem