Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

V létě si zloději dovolenou neberou

KRAJ - Evropský den proti vloupání. 

Foto PČR Foto PČR Foto PČR - Pardubicko.jpgKrádeže vloupáním tvoří více než jednu pětinu majetkové trestné činnosti. Pachatelé si své objekty pro napadení tipují podle lokality, umístění nemovitosti a jejího vzhledu, ale také na základě informací získaných ze sociálních sítí.

Aby bylo léto časem odpočinku a vaše návraty z dovolené neprovázely obavy, připravila Policie ČR ve spolupráci s Ministerstvem vnitra preventivní projekt zaměřený na problematiku majetkové kriminality s názvem „Zabezpečte se! Chraňte majetek sobě i svým sousedům“. V rámci projektu byla vyvinuta mobilní aplikace „Zabezpečte se“, která přináší základní informace a návody pro zabezpečení majetku. Aplikaci lze použít k celkovému bezpečnostnímu auditu vašich objektů. Další preventivní tipy lze získat na webové stránce www.stopvloupani.cz.

Krajské ředitelství policie Pardubického kraje se do kampaně, která vyvrcholila 19. červnem, coby Evropským dnem proti vloupání, také zapojilo. Hlídky policistů z obvodních oddělení, preventistů i psovodů působily nejen ve městech, ale i na odlehlých místech. Kolegové navštívili parkoviště, různé objekty včetně chatových oblastí a upozorňovali majitele na nebezpečí spojené s vloupáním. Zejména na účinnou prevenci, která z velké části eliminuje riziko návštěvy nezvaných hostů. Není potřeba mít za sebou neblahou zkušenost a potom se poučit. Prevence může řadě situací zamezit a řada oslovených dala preventivním hlídkám s díky za pravdu.

Fotogalerie zde:

20. června 2019
kpt. Mgr. Jiří Tesař
krajský koordinátor prevence

vytisknout  e-mailem