Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

V Košťálově někdo ohrožuje domácí kočky

SEMILSKO - Po pachateli pátrají kriminalisté. 

V průběhu minulého týdne jsme přijali dvě oznámení o tom, že v Košťálově někdo střílel po domácích kočkách. Jako první se na nás obrátila mladá místní žena s tím, že  její třináctiletý kocour Kuba utrpěl 12. června střelné poranění na boku , které si vyžádalo intenzivní antibiotickou léčbu u veterinárního lékaře. Oznamovatelka se původně domnívala, že se jen popral s jinou kočkou, když mu ale po antibiotikách opadl otok, všimla si, že má v boku kulovitou ranku. Kocoura někdo postřelil zřejmě přímo na  její zahradě, protože se  netoulá a drží se jen u domu.

Střelné poranění utrpěl i desetiměsíční kocour Black, který žije v domě jejího souseda. Ten rovněž podal na neznámého střelce trestní oznámení. V něm uvedl, že dne 23. června kolem 9. hodiny ráno svého kocoura vypustil z domu ven, a když ho před polednem volal domů, našel ho na dvorku s vystřeleným okem. Zvíře přitom trpělo velkými bolestmi a majitel ho musel odvézt na veterinární stanici, kde ho lékařka operovala a potom mu ještě nasadila další antibiotickou léčbu. Black před útokem střelceBlack před útokem střelce

Oběma případy se nyní zabývají kriminalisté semilského územního odboru, kteří v této souvislosti už zahájili úkony trestního řízení pro přečin týrání zvířat. Pachateli za něj hrozí pětiletý trest odnětí svobody. Pokud jste v Košťálově a jeho blízkém okolí viděli cokoliv podezřelého, co by nám nyní mohlo pomoci případ objasnit, ozvěte se  na linku 158 nebo kontaktujte kteroukoliv služebnu Policie ČR. 

Majitelé koček nám poskytli fotografie, které si můžete prohlédnout pod článkem.

1. 7. 2020
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

Odkazy do noveho okna

Black před útokem střelce

Black před útokem střelce 

Detailní náhled

Black po útoku střelce

Black po útoku střelce 

Detailní náhled

kocour Kuba

kocour Kuba 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem