Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

V Ivančicích se jezdilo s úsměvem

BRNO-VENKOV:Děti rozdávaly úsměvy 

Dne 28. května se v Ivančicích uskutečnila dopravně preventivní akce Jezdíme s úsměvem. Tato akce probíhá ve spolupráci PČR a České pojišťovny.

Dopravní policisté zastavovali vozidla a prováděli běžnou silniční kontrolu. Při práci je pozorovali žáci páté třídy místní základní školy, kteří byli vybaveni reflexními vestičkami a obrázky usměvavých a mračících se autíček. Policisté dětem vysvětlovali průběh silniční kontroly a ukázali ovládání přístroje na měření alkoholu v dechu DRÄGERU. Po dokončení silniční kontroly policistou dostali prostor žáčci, kteří předávali řidičům obrázky usměvavých autíček v případě, že bylo všechno v pořádku nebo obrázky zamračených autíček pokud došlo k nějakému přestupku.

Většina řidičů obdržela od dětí usměvavé autíčko a poděkování, za dodržování pravidel silničního provozu. Zamračené autíčko obdrželi čtyři řidiči - dvakrát za nerozsvícená světla, jednou za propadlou technickou kontrolu a jednou za nepřipoutání bezpečnostními pásy.

Na závěr akce si děti mohly detailně prohlédnout policejní motorky, popřípadě se na ně posadit. Dopravní policisté dětem vysvětlili obsluhu, řekli nejdůležitější a nejzajímavější parametry a zodpověděli všechny všetečné otázky.

Děti si z akce odnášely nové zkušenosti a poznatky. Kromě toho dětem zůstaly reflexní vestičky, které měly po celou dobu akce oblečeny a k tomu dostaly drobné dárečky.

nprap. Mgr. Zdeňka Procházková


 

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem