Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

V horských střediscích dohlížejí na bezpečnost i policisté na koních

SEMILSKO - Před koncem roku se v lyžařských oblastech očekává vysoká návštěvnost, policisté se zaměřují jak na bezpečnost a veřejný pořádek, ale i bezpečnost a plynulost v dopravě. 

Poslední den v roce patří k velmi exponovaným, proto v souvislosti s oslavami příchodu nového roku posilujeme v celém kraji výkon zejména pořádkové služby. Hlavním úkolem policistů bude zajištění bezpečnosti občanů a veřejného pořádku. Policisté se budou zaměřovat zejména na místa s větší koncentrací osob.

1Ještě před samotným koncem roku se očekává zejména v horských střediscích větší návštěvnost turistů. Zde dohlížejí kromě policistů z obvodních oddělení v těchto dnech na veřejný pořádek i policisté na koních. V uplynulých dnech se zaměřili se zejména na horská střediska Harrachov a Rokytnice, kde  kontrolovali parkoviště,  areály u lanových drah, kde se zaměřovali na bezpečné zajištění lyží a dále pak věnovali pozornost odloženým lyžím u restaurací ve městech.  Kromě jízdní policie zde policisté z obvodních oddělení využívali k dohledu i policejní čtyřkolku.

Policisté dohlížejí také na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Zvýšenou pozornost věnují opět horským střediskům jako jsou Bedřichov, Harrachov, Rokytnice, Ještěd…, aby zde nedocházelo ke komplikacím v dopravě. Zároveň se zaměřují i na parkoviště, na kontrolu zaparkovaných vozidel, aby zde nedocházelo k páchání trestné činnosti.  

S blížícím se koncem roku mnozí občané nakupují zábavní pyrotechniku. Apelujeme tedy na ně, aby nakupovali ve stálých  prodejnách a takovou pyrotechniku, která splňuje všechny podmínky k prodeji. Zároveň aby při manipulaci s ní dbali maximální opatrnosti, neboť většina úrazů bývá způsobena právě neodbornou či nesprávnou manipulací.

Krajské ředitelství policie Libereckého kraje přeje všem občanům poklidný vstup do nového roku.

30. 12. 2023
kpt. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem