Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

V horkém dni je třeba doplňovat tekutiny…

SVITAVSKO – Pokud budete účastníky silničního provozu, tak alkohol není dobrá volba. U čtyř z nich se naměřené hodnoty pohybovaly v rozsahu od 1,8 do 3,97 promile. 

Včerejším prvním hříšníkem osmašedesátiletý muž z Poličska. Ten na kolo usedl již v 10:00 hod. dopoledne a vydal se na cestu. Své kolo neuřídil v obci Sádek na Poličsku a havaroval. Při pádu utrpěl zranění, která si vyžádala lékařské ošetření, a škodu na bicyklu jsme vyčíslili na 10.000 korun. Příčinu havárie prověřujeme. Vliv alkoholu vyloučit nemůžeme. Muž nadýchal 1,81 promile.

Kolem 18:00 hod. nezvládl řízení svého bicyklu v Poličce na ul. Družstevní devětapadesátiletý muž a havaroval. Při pádu utrpěl zranění, která si vyžádala lékařské ošetření. Příčinu pádu cyklisty v současné době prověřujeme. Nemalý vliv však mohl mít alkohol. Cyklista nadýchal 3,15 promile. Jízdní kolo mělo z havárie vyváznout beze škody.

Oba cyklisté se budou ze svého protiprávního jednání zodpovídat u příslušného správního orgánu.

Za volant osobního automobilu pak včera usedl osmačtyřicetiletý muž ze Svitavska, který byl kolem 19:00 hod., účastníkem dopravní nehody v Poličce na silnici I/43 na ul. Nábřeží Svobody. Tam se střetl s protijedoucím vozidlem. Řidiče jsme vyzvali k dechové zkoušce, která byla pozitivní. Nadýchal 3,71 promile. Naštěstí při této události nedošlo ke zranění osob. Škodu na majetku jsme vyčíslili na 100. 000 korun. Další jízdu jsme mu samozřejmě zakázali.

Včerejším „rekordmanem“ byl šestačtyřicetiletý muž z Moravskotřebovska. Toho kolegové zastavili v obci Malíkov, kolem 19:30hod. Prvotním důvodem silniční kontroly byl „katastrofální“ technický stav vozidla. Chyběl mu přední nárazník s registrační značkou. Zadní registrační značka, pak patřila k jinému vozidlu, než na kterém byla připevněna.  Řidiče jsme tedy vyzvali k předložení platných dokladů pro řízení a provoz motorového vozidla, a také k dechové zkoušce.  Zjistili jsme, že není držitelem řidičského oprávnění, vozidlo je vyřazeno z provozu a je bez povinného pojištění. Dechová zkouška byla pozitivní v hodnotě 3,97 promile.

Oba řidiči se budou zodpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Prvnímu z nich hrozí v případě prokázání viny až tři roky odnětí svobody. Druhému z mužů hrozí v případě prokázání viny jeden rok za mřížemi.

29. srpna 2019
por. Bc. Ondřej Zeman
tiskový mluvčí

Odkazy do noveho okna

Foto PČR - Dopravní nehoda v Poličce

Foto PČR - Dopravní nehoda v Poličce 

Detailní náhled

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

Foto PČR

Foto PČR 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem