Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

V Holešově došlo k vraždě - AKTUALIZACE

ZLÍNSKÝ KRAJ: Podezřelého třicetiletého cizince jsme zadrželi na autobusovém nádraží ve Fryštáku. 

AKTUALIZACE:

Krajští kriminalisté včera obvinili ze zvlášť závažného trestného činu vraždy třicetiletého cizince. Muž přišel na nevěru své přítelkyně, a proto se rozhodl, že svého stejně starého soka, rovněž cizího státního příslušníka, zabije. Celý incident se stal toto pondělí a svou roli při tom sehrál i alkohol. Zhrzený muž nejprve zakoupil kuchyňský nůž a poté odjel do Holešova do svého zaměstnání, kde oba cizinci pracovali. Na dvoře firmy pak stejně starého známého vyhledal a po slovní i fyzické potyčce ho bodl do břicha. Následně utekl. Napadený muž, i přes veškerou snahu záchranářů na místě svým zraněním podlehl. Pachatele jsme pár hodin po činu zadrželi.

Obviněnému nyní za tuto trestnou činnost hrozí dvanáct až dvacet let za mřížemi. Kriminalisté již spis s žádostí o podání návrhu na vzetí obviněného do vazby předložili na krajské státní zastupitelství. O uvalení vazby bude rozhodovat soud.

15. června 2022, mjr. Mgr. Simona Kyšnerová

Dnes před polednem došlo v jedné z holešovských firem ke spáchání závažného trestného činu vraždy. Incidentu předcházela rozepře mezi dvěma třicetiletými cizinci, kteří se navzájem znali. Jeden z mužů druhého bodl nožem a ten následně zranění podlehl. Pachatel poté z místa činu utekl.

Z tohoto důvodu probíhala na Holešovsku rozsáhlá pátrací akce, do které jsme zapojili veškeré dostupné síly a prostředky. Po muži pátrali pořádkoví a dopravní policisté, kriminalisté i prvosledové hlídky. Nápomocni nám byli také policisté ze zásahové jednotky z Brna a rovněž jsme využili policejní vrtulník. Na základě zjištěných informací se nám podařilo krátce před druhou hodinou podezřelého cizince zadržet na autobusovém nádraží ve Fryštáku.

Nyní s ním krajští kriminalisté provádí úkony trestního řízení. Muž je podezřelý z trestného činu vraždy, za což mu hrozí deset až osmnáct let ve vězení. Obvinění pravděpodobně padne v nejbližších dnech.

13. června 2022, mjr. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem