Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

V hledáčku byli tentokrát chodci

ÚSTECKÝ KRAJ - Výsledky dopravně bezpečnostní akce 

V úterý a ve středu probíhala v Ústeckém kraji dopravně bezpečnostní akce zaměřená mimo jiné na kontrolu chování chodců  a dalších nemotorizovaných účastníků v silničním provozu.

Policisté během akce zjistili celkem 69 dopravních přestupků, za které udělili 61 pokut ve výši 35 800 korun. Správním orgánům obcí bylo oznámeno 8 závažnějších přestupků. Pravidla silničního provozu porušilo 12 chodců a 2 cyklisté a policisté jim udělili pokuty v celkové výši 3 600 korun.

Kromě chodců zkontrolovaly policejní hlídky také 170 vozidel. U motoristů policisté řešili v 8 případech nepoužití bezpečnostních pásů, ve 4 případech pokutovali držení telefonu nebo jiného hovorového nebo záznamového zařízení a ve 3 případech zjistili nevyhovující technický stav vozidel. Požití alkoholických nápojů nebo návykových látek hlídky řešit nemusely, zato zastavily 14 vozidel bez dálniční známky.

Na chodce a zejména jejich viditelnost policisté působí také při preventivních akcích, několik jich probíhalo právě v uplynulých dnech. Více např. v tiskové zprávě.


 

por. Šárka Poláčková
KŘP Ústeckého kraje
11. 11. 2021

vytisknout  e-mailem