Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

V hlavní roli alkohol

LITOMĚŘICKO – S alkoholem za volantem; Alkohol nezaplatil; Neopatrnost se nevyplatila… 

Na sklonku uplynulého týdne přijali policisté oznámení o dopravní nehodě na Lovosicku, v které hlavní roli sehrál alkohol. Při jízdě osobním vozidlem se 44letá žena řádně nevěnovala řízení, projela přes kruhový objezd a dále do travnatého silničního příkopu u komunikace. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Škoda byla vyčíslena na více než 50 tisíc korun. Přivolanými policisty byla provedena dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem. Řidička nadýchala opakovaně přes dvě promile. Pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí ženě až tříletý pobyt za mřížemi. Dopravní nehoda je nadále v šetření policistů.

 

Alkohol nezaplatil

Až tříletý trest odnětí svobody hrozí osmadvacetiletému muži z Lovosic, který si v místním nákupním centru přivlastnil několik lahví tvrdého alkoholu, aniž by jej zaplatil. S alkoholem ukrytým pod bundou prošel prostorem pokladen, kde byl následně zadržen. Uvedeného jednání se dopustil i přesto, že byl za takový čin v nedávné době pravomocně odsouzen. Vzhledem k podnapilému stavu byl Lovosičan umístěn do policejní cely a po vystřízlivění mu policisté ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z trestného činu krádeže.

 

Neopatrnost se nevyplatila…

Roudničtí policisté přijali tento týden oznámení od osmapadesátileté ženy, která při nákupech přišla o svou peněženku. Nakupovala v jednom z místních marketů, kdy při výběru zboží odložila peněženku do prodejního regálu a nevěnovala jí patřičnou pozornost. Nestřeženého okamžiku pravděpodobně využil neznámý lapka, který se peněženky nepozorovaně zmocnil. Poškozená tak přišla nejen o finanční hotovost, ale také o veškeré osobní doklady, které měla uložené v peněžence. Škoda je vyčíslena na více než 5 tisíc korun. Po neznámém pachateli policisté pátrají pro podezření ze spáchání trestného činu.

Policisté doporučují

Kabelku, tašku nebo peněženku neodkládejte v obchodech na police a nenechávejte je v nákupním vozíku.

Kabelku nebo tašku nesenou přes rameno nenechávejte viset na zádech, ale mějte ji stále na očích a chraňte ji rukama na boku nebo na břiše.

Peníze, doklady i klíče noste v příruční uzavřené tašce nebo kabelce vždy odděleně.

Noste s sebou jen tolik peněz, kolik skutečně potřebujete.

Peněženku ukládejte na dno nebo do spodní části kabelky nebo nákupní tašky.

Vyhýbejte se návalům mnoha lidí, tlačenice nahrává zlodějům a okradení může proběhnout bez povšimnutí.

Při placení v obchodech věnujte pozornost svému okolí, zejména tomu, zda vaši činnost někdo nesleduje. Více naleznete ZDE.

 

8. 2. 2022
nprap. Pavla Kofrová
KŘP Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem