Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

V garáži schovával nekolkovaný alkohol

VSETÍNSKO: Obvinili jsme dva muže. 

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zajistili v polovině října v jedné garáži ve Vsetíně přes sto litrů nekolkovaného alkoholu. Alkohol tam měl v kanystrech uskladněný čtyřiačtyřicetiletý provozovatel vsetínské restaurace. Ten ve své restauraci nekolkovaný alkohol přelitý do originálních lahví poté prodával zákazníkům.
 
Na podezřelý alkohol v garáži nás upozornil jeden z občanů Vsetína. Při prohlídce plechové garáže, kterou měl pronajatý čtyřiačtyřicetiletý Vsetíňan, jsme objevili přes sto litrů alkoholu v kanystrech a prohlídkou restaurace dalších několik litrů alkoholu a navíc téměř tři sta krabiček nekolkovaných cigaret. Rozborem jsme zjistili, že alkohol neobsahuje jedovatý metanol. Čtyřiačtyřicetiletého provozovatele restaurace jsme obvinili z tr. činu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží.
 
Policisté z hospodářské kriminality zjistili, že nekolkovaný alkohol, převážně rum, borovičku a peprmintový likér, do vsetínské restaurace dodával majitel restaurace v Kateřinicích, který byl z tr. činu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží obviněn už v září. Tehdy jsme zjistili, že muž distribuoval nekolkovaný alkohol do restaurace v Bystřičce. V těchto dnech bylo jeho trestní stíhání rozšířeno. Oba muži jsou stíháni na svobodě a za zmíněný trestný čin jim hrozí až tříletý trest odnětí svobody.
 
 
29. října 2012, por. Mgr. Lenka Javorková
 

vytisknout  e-mailem