Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

V době nouzové stavu se poplašné zprávy nešíří

Šířit poplašné zprávy ve stavu nouze není dobrý nápad. 

Šířit poplašné zprávy ve stavu nouze není dobrý nápad. O tom se přesvědčil 33letý muž z Ústí nad Labem, který prostřednictvím  sociální sítě Facebook šířil nepravdivou zprávu. I přesto, že je zdráv a nikdy u něho nebyla diagnostikována nákaza COVID-19, ani podezření na jinou nakažlivou nemoc, zveřejnil informaci: „Mám Corona a největší zábava je chodit do supermarketů a jazykem lízat pečivo  ………….“.

Díky velmi dobré spolupráci s kolegy z Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje mohl být autor této poplašné zprávy ve včerejších pozdních hodinách kriminalisty obviněn z přečinu šíření poplašné zprávy. Jelikož se dopustil tohoto jednání v době nouzového stavu na celém území Českém republiky a mohl tak způsobit nebezpečí vážného znepokojení obyvatelstva, jedná se o přitěžující okolnost,  a proto je ohrožen trestem odnětí svobody až na osm let.   

Právní kvalifikace u některých trestných činů v době nouzového stavu země je okolností podmiňující použití vyšší trestní sazby. Jedná se například o krádeže, podvody, šíření poplašné zprávy, šíření nakažlivé lidské nemoci a další. Policisté Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje budou nadále tento institut využívat.   

mjr. Jana Slámová

tisková mluvčí

17. března 2020   

vytisknout  e-mailem