Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

V centru Liberce někdo pohazuje návnady na psy se špendlíky

LIBERECKO - Pomůžete nám ho vypátrat ? 

návnada na psy 1návnada na psy Kriminalisté varují pejskaře před nebezpečnými návnadami, které někdo pohazuje v prostoru panelového sídliště v ulicích Hvězdná, Oblačná a Skalní nedaleko centra Liberce. Jde o kousky párků obsahující špendlíky. Jednu takovou nástrahu pozřela při venčení dne 5. února kolem poledne osmiměsíční fenka maltézského psíka Annie. Její majitelka ji proto okamžitě převezla na veterinární kliniku, kde lékaři při rentgenovém vyšetření zjistili, že se dva špendlíky dostaly do jejího tenkého střeva. V průběhu následné hospitalizace je Annie vypudila z těla přirozenou cestou. Podle lékařů to je malý zázrak, že jí kovové špendlíky střeva nebo jiné orgány nepoškodily a vše se navíc obešlo bez operativního zákroku. Takové štěstí ale v podobných případech všichni psi nemají. 

Dosud víme o čtyřech návnadách, které někdo nastražil proto, aby ublížily, přičemž poslední našla svědkyně ve středu 24. února kolem 17.30 na trávníku před domem č. 493/1 ve Skalní ulici.

Případ jsme kvalifikovali jako přečin týrání zvířat a po pachateli intenzivně pátráme. Pokud o něm máte nějaké informace, předejte nám je prosím prostřednictvím tísňové linky 158, na které nás kontaktujte také v případě, že naleznete další návnady. Fotografie, kterou zveřejňujeme v článku, zobrazuje autentickou návnadu nalezenou v centru Liberce v tomto týdnu. Člověka, který tímto způsobem na psy útočí, může soud poslat na tři roky do vězení.

26. 2. 2021
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

Odkazy do noveho okna

návnada na psy 1

návnada na psy 1 

Detailní náhled

návnada na psy 2

návnada na psy 2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem