Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

V Brně proběhlo finále akce Máš na to

BRNO: Soutěžící zaujal bohatý doprovodný program včetně ukázky zásahové jednotky. 

Patnáct družstev z jedenácti středních škol z celé Moravy soutěžilo v pátek v Brně v rámci akce Máš na to, kterou pořádali policisté z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.  V soutěži byli nejúspěšnější studenti Střední zdravotnické školy v Hranicích se ziskem 300 bodů. Na druhém místě skončili reprezentanti Vyšší policejní školy a Střední policejní školy v Holešově, kteří získali 289 bodů. Třetí místo patří studentům Střední školy technické a ekonomické v Brně v Olomoucké ulici. Mezi dívkami dominovala Alžběta Homolová z Vyšší policejní školy a Střední policejní školy v Holešově. Petr Štětka ze Střední škola technické a ekonomické v Brně vyhrál soutěž mužů.

Do závěrečného klání se musely všechny týmy probojovat ze základních kol, která proběhla na jihu Moravy, v Olomouckém kraji a na Vysočině. V průběhu akce plnili soutěžící disciplíny testu fyzické zdatnosti, který je součástí přijímacího řízení k Policii ČR. Všichni, kteří testy splnili, obdrželi certifikát s jednoroční platností, který jim zaručuje, že v případě požádání o přijetí k policii, nebudou muset tyto opakovat. Vedle toho pak všechny soutěžící prověřil test ze znalostí pravidel silničního provozu. Emotivní náboj měla modelová situace, která prověřila znalosti a dovednosti studentů v oblasti první pomoci.

V doprovodném programu nejvíce zaujala ukázka zásahu brněnské zásahové jednotky, při níž policisté zadrželi střelce vyzbrojeného samopalem. Stejnou pozornost věnovali soutěžící ukázkám jízdní policie, kynologů, cizinecké policie, dopravní policie a speciální pořádkové jednotky.

por. Bohumil Malášek, 13. dubna 2018

Odkazy do noveho okna

Máš_na_(1)

Máš_na_(1) 

Detailní náhled

Máš_na_(2)

Máš_na_(2) 

Detailní náhled

Máš_na_(3)

Máš_na_(3) 

Detailní náhled

Máš_na_(4)

Máš_na_(4) 

Detailní náhled

Máš_na_to_(1)

Máš_na_to_(1) 

Detailní náhled

Máš_na_to_(2)

Máš_na_to_(2) 

Detailní náhled

Máš_na_to_(3)

Máš_na_to_(3) 

Detailní náhled

Máš_na_to_(4)

Máš_na_to_(4) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem