Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Policisté odhalili varnu pervitinu

PLZEŇ – Policisté z plzeňského TOXI týmu zadrželi dva dealery pervitinu. 

Policejní komisař obvinil oba muže ve věku 36 a 46 let ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Mladší z obviněných mužů vyrobil během šesti měsíců nejméně 900 gramů metamfetaminu v hodnotě několika sta tisíců korun.  Pervitin pak prodával dalším osobám. Jeho pravidelným odběratelem byl druhý z obviněných mužů, který drogy odebíral po předchozí dohodě. Pervitin potom distribuoval dalším osobám. Oba muži zároveň drogu užívali pro vlastní potřebu.

Při domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor nejen na území Plzeňského kraje zajistili policisté jednu varnu, velké množství různých chemikálií a dalších předmětů na výrobu drog. U staršího z mužů navíc zajistili několik plastových sáčků s rostlinou sušinou a s různými tabletami.

Díky skvělé operativní činnosti a spolupráci plzeňského TOXI týmu s ostatními složkami policie došlo k zamezení další výroby a zároveň následné distribuci metamfetaminu.  

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí 36letého muže do vazby, který soudce akceptoval. Druhý muž je stíhaný na svobodě. 

por. Michaela Raindlová
21. srpna 2023

vytisknout  e-mailem