Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Neznámý pachatel okradl seniora

DOMAŽLICE – Na parkovišti před obchodním domem po něm chtěl rozměnit peníze. Přitom mu v nestřeženém okamžiku z peněženky odcizil 12 tisíc korun. 

     Dne 9. února 2022 přijali policisté Obvodního oddělení Domažlice oznámení, na jehož základě zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. Podezřelým je dosud neznámý pachatel, který téhož dne po desáté hodině dopoledne na parkovišti u obchodního domu v Pivovarské ulici v Domažlicích oslovil třiaosmdesátiletého seniora a požadoval po něm rozměnit finanční hotovost. V nestřeženém okamžiku pak z peněženky, kterou držel senior v ruce, odcizil 12 tisíc korun a odešel. Policisté provedli ohledání místa činu a šetření v okolí. Vyžádali si záznam z kamerového systému a na případu intenzivně pracují. Pachateli hrozí až dva roky odnětí svobody.

Policisté v souvislosti s tímto případem apelují na občany, aby byli obezřetní a opatrní. I ve snaze pomoci druhému, v tomto případě při rozměnění peněz, je třeba předpokládat různá rizika a nedůvěřovat neznámým osobám. V každém případě je nuté tuto trestnou činnosti oznámit na tísňovou linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu. Informace k pachatelům, k jejich podobě, oblečení, způsob řeči či chůze mohou pomoci k jejich dopadení a potrestání. 

por. Mgr. Dagmar Brožová
10. února 2022

vytisknout  e-mailem