Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Krajská soutěž dopravních policistů

PLZEŇSKÝ KRAJ - Nejúspěšnějším dopravním policistou se stal pprap. Tomáš Bouda z klatovského dopravního inspektorátu. 

Soutěž dopravních policistů Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje proběhla v pondělí 9. září 2019 v Plzni. O poháry a postup do celorepublikového kola soutěžilo celkem 18 kolegů ze služby dopravní policie z jednotlivých územních odborů, městského ředitelství, dálničních oddělení a krajského družstva.

Po oficiálním zahájení a představení odborné poroty museli policisté nejprve prokázat své teoretické znalosti. Písemné testy se skládaly ze znalostí pravidel silničního provozu i odborných právních předpisů a interních aktů řízení. Po jejich splnění čekala na soutěžící další disciplína, kterou byla „jízda zručnosti“. V ní policisté soutěžili o nejlepší čas při řízení služebního vozidla na dráze, kde museli projet mezi kužely – slalom vpřed, podélně i kolmo zaparkovat do vyhraničeného prostoru, přejet levými a pravými koly po překážce, projet zúženým prostorem a se služebním vozidlem zvládnout i slalom vzad.

Kvůli nepřízni počasí, kdy hustě pršelo, bylo z bezpečnostních důvodů upuštěno od třetí disciplíny, a to řízení silničního provozu v prostoru křižovatky.

Po vyhodnocení si ti nejlepší převzali z rukou náměstka ředitele pro vnější službu plk. Vratislava Hubky a zástupce Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR pplk. Jiřího Holuba svá ocenění. Nejúspěšnějším dopravním policistou se stal pprap. Tomáš Bouda z dopravního inspektorátu územního odboru Klatovy, na druhém místě se umístil prap. Jaroslav Petrželka z dopravního inspektorátu Městského ředitelství policie Plzeň a z třetího místa se mohl těšit prap. Zdeněk Král sloužící na dopravním inspektorátu územního odboru Plzeň venkov.

Nejlepším družstvem byl po sečtení výsledků vyhlášen tým tachovských dopravních policistů, za nimi se umístili kolegové z krajského družstva a třetí místo náleželo týmu domažlických dopravních policistů.

Všem policistům gratulujeme a těm, kteří budou Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje reprezentovat na celorepublikovém kole, přejeme mnoho dalších úspěchů.

por. Mgr. Pavla Burešová
10. září 2019

Odkazy do noveho okna

soutěž

soutěž 

Detailní náhled

soutěž

soutěž 

Detailní náhled

soutěž

soutěž 

Detailní náhled

soutěž

soutěž 

Detailní náhled

soutěž

soutěž 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem