Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Zase sprejer

LITOMĚŘICKO – Tentokrát zacílil na vlak. 

Policisty v Roudnici nad Labem opakovaně zaměstnávají neznámí sprejeři. Většinou svou tvorbu umísťují na vlakové soupravy, ale výjimkou nejsou ani fasády budov a další objekty. Tento druh trestné činnosti se na Roudnicku objevuje častěji a u většiny případů je zatím pachatel neznámý. Policisté se proto obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc.

Tentokrát zaútočil sprejer na vlakovou soupravu z úterý na středu 22. března 2023 na vlakovém nádraží v Roudnici nad Labem v ul. Poděbradova. Využil nočních hodin a vyřádil se na třech osobních vagonech. Posprejoval různobarevnými nápisy celý bok vlakové soupravy (viz foto). Způsobená škoda je předmětem dalšího šetření.

Na sprejerství trestní zákon pamatuje v § 228  - poškození cizí věci, kde je uvedeno, že kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

Pokud můžete k výše uvedenému případu poskytnout jakékoliv informace, obraťte se na nebližší služebnu policie, případně volejte linku 158. Děkujeme.

23. března 2023
nprap. Pavla Kofrová
KŘP Ústeckého kraje

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem