Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Výslednost dopravní akce na Ústecku

ÚSTÍ NAD LABEM - Ve dnech 4. až 6. července se v rámci dopravní akce "PRÁZDNINY" ústečtí policisté zaměřili na dodržování pravidel silničního provozu. 

Během tří dnů se ústečtí policisté zapojili do celorepublikové dopravní akce "PRÁZDNINY" a zaměřili se na kontrolu pravidel silníčního provozu.

Kontrola byla dále zaměřena na kontrolu dodržování stanové rychlosti, dodržování používání bezpečnostních pásů a zádržných systému,  dodržování zákazu držení v ruce neo jiným způsobem manipulování s telefoním přístrojem při řízení vozidla, dodržování obecně platných ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., vztažených na správný způsob jízdy a kontrolu technického stavu užitkových vozidel a sociálních předpisů.

Policisté zkontrolovali 207 vozidel a zjistili 42 případů porušení zákona. Ve dvaceti případech se jednalo o překročení rychlosti, v osmi případech nepoužití bezpečnostních pásů, v jednom případě jízda bez řidičského oprávnění a v pěti případech nevyhovující technický stav vozidla. Policisté celkem v blokové řízení udělili pokuty ve výši 21 600 korun. V jednom případě věc postoupili k dořešení příslušnému správnímu orgánu. 

Ústí nad Labem 10. července 2019
por. Veronika Hyšplerová
mluvčí policie Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem