Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Vařil pervitin

LITOMĚŘICKO – Nyní i s pomocníkem čelí obvinění; Jízda na cizí kartu; Pro rybařinu do karavanu. 

Litoměřičtí kriminalisté v uplynulých dnech sdělili obvinění 61letému muži z Mělnicka pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a 47letému muži z Litoměřicka pro pomoc k uvedené trestné činnosti.

Obviněný muž z Mělnicka měl v přesně nezjištěné době nejpozději od měsíce záři 2019 do současné doby, vyrábět na Terezínsku za pomoci chemikálií psychotropní látku pervitin. Při této činnosti měl být také počátkem uplynulého týdne zadržen. Na místě bylo dále zajištěno laboratorní sklo, různé chemikálie a vše bylo odesláno na odborné zkoumání. V případě soudem uznané viny hrozí obviněnému muži z Mělnicka až 10letý trest odnětí svobody a jeho pomocníkovi až pět let vězení. Trestní stíhání obou obviněných je dále vedeno na svobodě.

Jízda na cizí kartu

Až tříleté vězení hrozí 37letému řidiči nákladního vozidla z Českolipska, který projížděl litoměřickým okresem na cizí kartu řidiče použitou v tachografu vozidla. Při projíždění obcí Trnovany byl zastaven a kontrola odhalila neoprávněné vložení dat na nosič informací. Na policejní služebně si následně převzal sdělení podezření pro trestný čin neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. Podle trestního zákoníku mu nyní hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Pro rybařinu do karavanu

Litoměřičtí policisté přijali v uplynulých dnech oznámení o krádeži rybářského vybavení za více než 8 tisíc korun. Neznámý pachatel se vloupal do obytného karavanu stojícího u řeky Labe na Libochovansku. Poničil oplocení pozemku a po překonání vstupních dveří se zmocnil rybářského prutu, hlásičů, navijáku a dalšího vybavení. Policisté po odcizených věcech pátrají. Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody.

Litoměřice, 27. 2. 2020, nprap. Pavla Kofrová

tisková mluvčí KŘP Ústeckého kraje

oddělení tisku a prevence Litoměřice

tel.: +420 974 436 207

email: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

vytisknout  e-mailem