Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Únik nebezpečné látky - aktualizace

DĚČÍN - Při přečerpávání nebezpečné látky z cisterny, došlo k jejím úniku. 

Aktualizace k 27.4.2018

Ve věci úniku nebezpečné látky v areálu firmy v Děčíně krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu Obecného ohrožení z nedbalosti. U zemřelého 41letého muže byla nařízení soudní pitva ke zjistění přesné příčiny smrti. Kriminalisté si v nejbližší době vyžádají vypracování odborných znaleckých posudků.

Ústí nad Labem 27.4.2018
por. Veronika Hyšplerová
mluvčí policie Ústeckého kraje

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Krátce před osmou hodinou v areálu firmy v Děčíně došlo při přečerpávání nebezpečné látky z cisterny k jejímu úniku. Na místo ihned vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Hasiči společně s policisty při příjezdu na místo evakuovali všechny osoby z nebezpečné zóny. Zraněno bylo 17 osob. Zdravotnická záchranná služba všechny převezla do nemocnic v Děčíně, Ústí nad Labem, Litoměřicích a České Lípě. Jedna osoba musela být letecky transportována do ústeckého traumacentra. 

Hasiči provedli nezbytná opatření a zamezili dalšímu úniku nebezpečných látek. Chceme ujistit veřejnost, že k úniku látek do ovzduší mimo areál firmy nedošlo a ani další riziko nehrozí.

Po ukončení prvotních opatření ze strany hasičů si celou věc převzali děčínští kriminalisté společně s výjezdem krajské kriminálky.

Ústí nad Labem 26.5.2018
por. Veronika Hyšplerová
mluvčí policie Ústeckého kraje 

vytisknout  e-mailem