Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Smělost zlodějů už nezná mezí

DĚČÍN - Dobrotě už odzvonilo; Policisté nadělovali; Půlnoční překvapení; Byla mu zima ? 

DĚČÍN – Devětaosmdesátiletý cestovatel z Děčína zažil začátkem letošního  června velké zklamání. Ve vlaku potkal smělou padesátnici, žádající o pomoc. Jako zlodějka nevypadala, a tak ji po příjezdu do Děčína vpustil do svého bytu, aby si natočila vodu do lahve. Prý na ranní kávu. Podvodnice využila nestřežené chvilky a sebrala důvěřivému gentlemanovi ze šuplíku devadesát tisíc. Ačkoliv se policie snaží drzou ženu nalézt a dopadnout, na policejní stanici zatím leží jen policejní spis nazvaný Krádež, za což v horším případě výtečnici hrozí až pětiletá ztráta svobody.
 
Policisté nadělovali
 
VARNSDORF – Dalšímu z varnsdorfských výtečníků  povyrostl v  pátek dopoledne na  jeho zločineckém kontě kredit. Stoupl o další čtyři vloupačky, které napáchal ve Varnsdorfu  od dubna do června letošního roku. Kromě odcizených elektormotorů se obohatil i o autobaterie, měděné kabely a nerezový šrot. Při svých dobrodružstvích poškodil  bezpečnostní kameru a jednu si rovnou odnesl s sebou. Svou nenechavostí způsobil poškozeným společnostem téměř stotisícovou škodu. Obviněný muž z trestných činů krádeží v tuto chvíli čelí hrozbě až pětiletého trestu odnětím svobody.
 
Půlnoční překvapení
 
DĚČÍN – Do rodinného domu v Děčíně pronikl otevřeným oknem v sobotu v noci vykutálený vetřelec, který si s sebou odnesl osobní věci  jeho obyvatele. V garáži byl přistižen jeho majitelem, a tak vzal nohy na ramena a utekl. Odvážného muže kromě klidu připravil i o čtyři tisíce dvě stě padesát korun. V případě dopadení si smělý raubíř vyslechne obvinění z trestného činu krádeže, za což mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi a uhrazení způsobené škody.  
 
Byla mu zima ?
 
VARNSDORF – Varndorfské strážce zákona od konce července letošního roku zaměstnává neznámý výtečník, který si koncem července letošního roku nedovoleně osvojil hromadu palivového dřeva u chalupy v Jiřetíně pod Jedlovou. Chalupář přišel nejen o zdroj tepla, ale i o patnáct tisíc korun, které už mu zřejmě nikdo nevrátí. Na miskách vah spravedlnosti stojí proti nenechavému filutovi  trestný čin krádeže a možný trest v podobě až dvouletého pobytu za mřížemi.  
 
9.8.2010
nprap. Petra Trypesová
e-mail : pisdc@mvcr.cz
tel.: 974 432 207, 724 156 293

vytisknout  e-mailem