Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Škodit už nebude

LITOMĚŘICKO – Jeho revírem bylo Doksansko… 

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil 18letého muže z Litoměřicka z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Trestní stíhání obviněného nyní probíhá vazebně. Mladík se měl od konce měsíce prosince 2018 do ledna 2019 v oblasti Doksanska dopustit několika případů nezákonného jednání se škodou přesahující 700 tisíc korun. V uvedené oblasti měl v pěti případech vniknout násilným způsobem na pozemky rodinných domů, měl odcizit dva motocykly a jedno vozidlo naložené lupem, kterého se měl zmocnit v jednom z rodinných domů. V dalším případě měl odcizit zboží a peníze z prodejny, kdy měl využít chvilkové nepřítomnosti obsluhy. Dále měl řídit odcizené vozidlo a motocykl, ačkoliv má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Výše uvedeného jednání se měl dopustit přesto, že byl v nedávné době za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzen a potrestán. Obviněnému nyní hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Chatu navštívil zloděj

Oznámení o vloupání do rekreační chaty přijali počátkem tohoto roku roudničtí policisté. Neznámý pachatel se vloupal do rekreační chaty v chatové oblasti Slavín. Po překonání oplocení a vstupních dveří chaty si odnesl televizor, přímotop, rychlovarnou konvici a další věci, které zde nalezl. Majitel chaty vyčíslil škodu na více než 9 tisíc korun. Po neznámém pachateli a odcizených věcech policisté pátrají.  

V restauraci byl kapsář

O víkendu byl okraden mladý muž, který navštívil jednu z litoměřických restaurací. Neznámý lapka mu v nestřeženém okamžiku odcizil z volně odložené bundy peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady. Škoda je vyčíslena na více než jeden tisíc korun.

Litoměřice, 8. 1. 2019, nprap. Pavla Kofrová

tisková mluvčí KŘP Ústeckého kraje

oddělení tisku a prevence Litoměřice

tel.: +420 974 436 207

email: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

vytisknout  e-mailem