Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Silvestr z pohledu policie

LITOMĚŘICKO – Oslavy proběhly v poklidu. 

Ve dnech 31. 12. 2019 a 1. 1. 2020 litoměřičtí policisté vyjížděli ke 2 dopravním nehodám, které se obešly bez zranění osob. Hmotná škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun. K dopravním kolizím došlo z blíže nezjištěných příčin a jeden z havarujících řidičů měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol.

Využil příležitosti

Roudničtí policisté přijali během silvestrovské noci oznámení o krádeži mobilního telefonu. Přišla o něj v prostoru diskotéky mladá žena, která jej měla uložený při sobě v rozepnuté kabelce. Neznámý lapka pravděpodobně využil nestřeženého okamžiku a nepozorovaně se přístroje zmocnil. Škoda byla vyčíslena na 13 tisíc korun. Po pachateli krádeže policisté pátrají.

Neoslavoval, ale ničil…

Během silvestrovských oslav poškodil neznámý pachatel osobní vozidlo zaparkované na ulici v Lovosicích. Nezjištěným předmětem vyryl rýhy do přední a zadní skleněné výplně oken a do laku dveří vozidla. Škoda je odhadnuta na 30 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

Vloupání nedokončil

Během Silvestra se pokusil neznámý lapka vloupat do přízemního bytu panelového domu v Litoměřicích. Nezjištěným předmětem se snažil překonat vstupní dveře do bytu. Na vstupních dveřích zanechal vrypy, do samotného bytu však nevnikl. Způsobená škoda je odhadnuta na více než 1 tisíc korun. Na místo ihned přijela hlídka policie, která lapku již nezastihla. Pro pokus krádeže vloupáním policisté po pachateli pátrají.

Litoměřice, 2. 1. 2020, nprap. Pavla Kofrová

tisková mluvčí KŘP Ústeckého kraje

oddělení tisku a prevence Litoměřice

tel.: +420 974 436 207

email: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

vytisknout  e-mailem