Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Řidiči se nepoutají

LITOMĚŘICKO - V pondělí proběhla dopravní akce TISPOL. 

Také v litoměřickém okrese proběhla počátkem tohoto týdne celorepubliková dopravně bezpečnostní akce TISPOL zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Policisté se také více zaměřili na bezpečnost řidičů a přepravovaných osob a na to zda neopomínají na poutání bezpečnostními pásy.

Organizace TISPOL (European Transport Police Network) představuje síť evropských dopravních policií. Založena je na předávání zkušeností a informací, sdružuje policejní sbory v oblasti dopravní problematiky. Hlavním cílem je realizace dopravně bezpečnostních akcí napříč Evropou se zaměřením na konkrétní problematiku, jako je alkohol a drogy, rychlost či nákladní a autobusová doprava.

Během pondělních kontrol policisté zastavili a zkontrolovali 43 vozidel a zjistili celkem 23 dopravních přestupků, které na místě vyřešili uložením blokových pokut v celkové výši 5 100 korun. Celkem 19 přestupců se zapomnělo připoutat bezpečnostními pásy, jedno vozidlo se nacházelo v nevyhovujícím technickém stavu, jeden řidič usedl za volant vozidla pod vlivem návykových látek a jeden z přestupců držel během jízdy v ruce hovorové zařízení. V ostatních případech se jednalo např. o chybějící doklady či jiné porušení zákona.

Závažnějším jednáním tří řidičů se bude ve správním řízení zabývat příslušný úřad.

Litoměřice, 10. 3. 2020, nprap. Pavla Kofrová

Oddělení tisku a prevence Litoměřice

tel.: +420 974 436 208

       +420 724 101 966

e-mail: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

vytisknout  e-mailem