Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Recidivista kradl v obchodech

DĚČÍNSKO - Zloděje zajímala hlavně kosmetika; Řídil i přes zákaz... 

Recidivista kradl v obchodech

     Policisté z obvodního oddělení v Podmoklech sdělili podezření z přečinu krádeže 28letému recidivistovi, který kradl zboží v obchodech. V uplynulých třech týdnech se dopustil v různých prodejnách nejméně devíti krádeží, zajímala ho především kosmetika a drogistické zboží, v jednom případě ale odcizil i léky. Dohromady způsobil škodu přes jedenáct tisíc korun, pokračujícím jednáním lapka naplnil skutkovou podstatu přečinu krádeže a ve lhůtě 48 hodin bude eskortován k soudci, který rozhodne o druhu a výši trestu, v krajním případě může poslat muže až na tři roky za mříže.

Řídil i přes zákaz

     Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se bude zodpovídat 47letý muž, který si sedl za volant osobního auta, i když má děčínským magistrátem uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Policejní hlídka ho před několika dny zastavila v Děčíně, k dobru mu zřejmě nepřispěje ani skutečnost, že se odmítl podrobit orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek v těle, odmítl i lékařské vyšetření. Muž skončil na služebně, kde si převzal sdělení podezření z přečinu, za který mu v krajním případě hrozí až dvouleté vězení.

Kradou se i staré věci

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v Děčíně vloupal do objektu prodejny elektra. Z buňky, která slouží jako sklad, zmizela lednička a pračka, které zákazníci vrátili v rámci zpětného odběru. Celková škoda byla vyčíslena na pět a půl tisíc korun, protože zloděj násilím překonal překážku bránicí vniknutí, byl případ kvalifikován jako přečin krádeže, za který trestní zákoník stanoví až dvouletý trest odnětí svobody.

16. dubna 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem