Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Recidivista kradl v domech

DĚČÍNSKO - Obviněný bude na soud čekat ve vazbě; Nalezený mobil si nechal... 

Recidivista kradl v domech

     Z přečinů krádeže a porušování domovní svobody byl obviněn v minulosti šestkrát odsouzený recidivista. Čtyřiadvacetiletý muž je podezřelý, že koncem července vnikl v Dolním Podluží do rodinného domu, kde z odložené peněženky ukradl devět set korun, z místa činu utekl poté, co ho vyrušila poškozená.

     Policisté ho také viní z toho, že o uplynulém víkendu vnikl do rodinného domu ve Varnsdorfu, kde vzal sadu bižutérie a karton cigaret, i tady ho vyplašil majitel domu a zloděj se dal na útěk jen s cigaretami. Vzhledem k jeho trestní minulosti a důvodné obavě, že by na svobodě v protiprávním jednání pokračoval, byl podán podnět k jeho vzetí do vazby, který soudce akceptoval.

Nalezený mobil si nechal

     Na problémy si zadělal 20letý muž, který koncem července našel v Děčíně mobilní telefon, který si v rozporu s platnou legislativou ponechal. Hodnota přístroje byla vyčíslena na dvanáct tisíc korun, policisté muži sdělili podezření z přečinu zatajení nálezu, pokud případ skončí u soudu, mohl by nepoctivý nálezce strávit až dvanáct měsíců za mřížemi.

Z návěsu zmizel toaletní papír

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který se v Děčíně vloupal do návěsu naloženého na železničním vagónu. Po překonání plachty uvnitř odcizil několik balení toaletního papíru, celková škoda zatím nebyla vyčíslena. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže, lapkovi hrozí v případě dopadení až dvouleté vězení.

19. srpna 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem