Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Protestní shromáždění ve Varnsdorfu

VARNSDORF – Demonstrace a pochod se obešly bez nutnosti policejního zákroku  

     Shromáždění a pochod nespokojených místních občanů se v sobotu 24. září od 13:30 hodin opět konaly ve Varnsdorfu. Oznámené shromáždění se po projevech několika řečníků vydalo na oznámený a nezakázaný pochod směrem do ulice Jizerská a zpět na náměstí E. Beneše, odkud se pochod vydal ještě k ubytovně Hotel Sport a znovu zpět na náměstí.

     Kolem 18. hodiny se lidé postupně rozcházeli a po 18. hodině byl už ve městě klid. I nadále ve městě zůstaly policejní hlídky, které dohlížely na klid a veřejný pořádek.

     Během shromáždění a pochodu policisté nezaznamenali páchání trestných činů a přestupků. Na příjezdových komunikacích do města nebyly zajištěny žádné zbraně. Nikdo nebyl v souvislosti s bezpečnostním opatřením zraněn.

     Na pořádek ve Varnsdorfu dohlíželo během bezpečnostního opatření cca 450 policistů. Nejvíc bylo policistů z pořádkových jednotek. Další byli policisté z obvodních policejních oddělení, dopravní policisté, kriminalisté a také policejní antikonfliktní tým. Celé odpoledne město z výšky monitoroval policejní vrtulník.

     Rumburk 
     Na místě ohlášeného shromáždění v Rumburku, které svolavatel v pátek zrušil, se sešlo několik desítek místních občanů, kteří se postupně rozcházeli. Ani v Rumburku nedošlo k narušení klidu a veřejného pořádku. Policejní opatření v Rumburku bylo ukončeno v 16:30 hodin.

 

por. Šárka Poláčková
25. září 2011
 

vytisknout  e-mailem