Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Prodávala, místo toho přišla o více než půl milionu

DĚČÍNSKO – Podvodníci stále využívají důvěřivosti majitelů účtů; Řídil se zákazem a opilý… 

Podvodníci stále využívají důvěřivosti majitelů účtů
     Dalším podvodným jednáním přes internet se aktuálně zabývají děčínští kriminalisté. Žena z Děčínska nabízela na internetovém inzerčním serveru prodej set-top boxu. Se zájemcem o koupi se domluvila prostřednictvím mobilní komunikační aplikace WhatsApp, na kterou jí údajný zájemce o koupi zaslal odkaz,  přes který si podvodným jednáním  sjednal přístup na bankovní účet poškozené ženy.  Místo očekávané platby za set-top box ženě zbyly jen oči pro pláč.  Z jejího bankovního účtu bylo neznámým pachatelem  několika bankovními transakcemi  doslova  ,,vyluxováno“ více než  500 tisíc korun.

Opět apelujeme na občany:  Při prodeji věcí  a očekávané platby za ně, poskytněte zájemci jen číslo svého účtu. Hlavně se nepřihlašujte do internetového bankovnictví přes zasílané odkazy a ani v nich nevyplňujte údaje z platební karty. Internetové bankovnictví chraňte jako oko v hlavě!

Řídil se zákazem a opilý
     
Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý 65letý muž, kterého v Děčíně zastavili v úterý 22. listopadu 2022  v nočních hodinách  v Děčíně v ulici Ruská děčínští policisté při řízení motorového vozidla. Řidič vykazoval známky požití alkoholu, na výzvu policistů se podrobil dechové zkoušce, která byla pozitivní s výsledkem  2,37 promile alkoholu v dechu. Při lustraci policisté navíc zjistili, že muž má rozsudky okresního soudu vysloveny dva  platné zákazy řízení všech motorových vozidel, delší z nich  až do února 2026.  Řidič byl zadržen a umístěn do policejní cely. Po vystřízlivění si následující den  od policistů převzal záznam o sdělení podezření z přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě uznání viny u soudu mu hrozí až dva roky za mřížemi.

Děčín 24. listopadu 2022
por. Bc. Eliška Kubíčková
Oddělení tisku a prevence
KŘP Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem