Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Povedení manželé

DĚČÍNSKO - Pár recidivistů kradl v obchodech; Na dávky neměla nárok... 

Povedení manželé

     Policisté sdělili podezření z přečinu krádeže manželům, kteří v polovině června ukradli v supermarketu ve Varnsdorfu jídlo a alkohol v celkové hodnotě téměř čtyři tisíce korun. V minulosti čtyřikrát odsouzená žena si zboží naložila do tašky a bez zaplacení prošla pokladní zónou. Když jí chtěla ostraha a zaměstnanci zabránit v odchodu z prodejny, její v minulosti 15krát odsouzený muž odstrčil pracovníka ostrahy a oba se s ním začali o tašku přetahovat, z obchodu se jim pak i s ukradenými věcmi podařilo utéct. Dále jsou podezřelí, že o týden dříve odcizili v jiné prodejně čtyři lahve alkoholu za bezmála dva tisíce korun, oba manželé jsou vyšetřováni na svobodě.

Na dávky neměla nárok

     Z trestného činu podvodu se bude zodpovídat 43letá žena, která se obohatila na úkor státu. Při uplatnění žádosti o dávku státní sociální podpory příslušnému úřadu neoznámila, že vlastní bankovní účet, na který jí jsou připisovány různě vysoké částky finančních prostředků. Při rozhodování o nároku na dávky hmotné nouze měly být tyto peníze žadatelce započteny jako příjmy, což se však kvůli zamlčení podstatných okolností nestalo. Tím zavinila, že jí byl neoprávněně přiznán a vyplácen příspěvek na živobytí v celkové výši přes osmnáct tisíc korun, pokud případ skončí u soudu a žena bude uznána vinnou, hrozí jí v krajním případě až dvouleté vězení.

Auta zůstala bez kol

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který ve Varnsdorfu vnikl na pozemek, kde ze čtyř odstavených aut demontoval a odcizil všechna kola. Ze dvou aut navíc odcizil rádia, celková škoda byla předběžně vyčíslena na více jak třicet tisíc korun. Pokud se podaří zloděje dopadnout, hrozí mu až dvouletý trest odnětí svobody.

9. července 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem