Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Policisté dohlédnou na bezpečnost při cyklistickém závodu

DĚČÍNSKO – Při závodu budou zajišťovat hlavně bezpečnost silničního provozu 

Od čtvrtka 25. května do neděle  28. května bude probíhat  na silnicích děčínského okresu ženský cyklistický závod TOUR DE FEMININ s mezinárodní účastí.  Akce by se mělo účastnit kolem 150 závodnic.  Závod proběhne ve čtyřech etapách . 

Start první etapy  závodu bude ve čtvrtek  25. května 2023 v 16 hodin v Krásné Lípě na Křinickém náměstí. Trasa první etapy závodu povede přes Doubici, Dlouhý Důl, Krásný Buk zpět do Krásné Lípy.  Druhá etapa závodu startuje v pátek 26. května 2023 v Krásné Lípě na Křinickém náměstí v 15 hodin a povede přes Rybniště, Chřibskou, Jetřichovice, Českou Kamenici, Doubici, Dlouhý Důl, Vlčí Horu, Brtníky, Staré Křečany, Zahrady zpět do Krásné Lípy. Třetí etapa závodu odstartuje v sobotu 27. května v 15 hodin  v Rumburku na Lužickém náměstí a povede přes Šluknov, Dolní Poustevnu, Mikulášovice zpět do Rumburku. Poslední čtvrtá etapa bude startovat  v neděli 28. května v 10 hodin ve Varnsdorfu na Náměstí Edvarda Beneše a povede přes Dolní Podluží, Jiřetín pod Jedlovou, Rybniště, Kytlice, Mlýny, Křížový buk,  Krásné Pole, Chřibskou, Doubici do Krásné Lípy.

Závod se uskuteční za plného provozu, a proto budou na  bezpečnost na pozemních komunikacích dohlížet policisté.  V průběhu všech etap závodu jich bude do opatření nasazeno zhruba devadesát. Doprovod pelotonu budou zajišťovat služební vozidla policie a policisté na motocyklech.  Další policisté budou na vytipovaných místech zajišťovat bezpečný průjezd závodnic. 

Prioritou je dohlédnout na bezpečný průjezd pelotonu a zajistit bezpečnost  plynulost silničního provozu během závodu. Policisté budu po dobu konání závodu situaci v okolí závodní tratě monitorovat a v případě potřeby budou připraveni na vzniklou situaci adekvátně zareagovat.

Děčín 25. května 2023
por. Bc. Eliška Kubíčková
Oddělení tisku a prevence
KŘP Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem