Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Podvodníci nevymřeli

DĚČÍN - Byli odhaleni; Pokažený charakter; Umlčený živnostník; Falešný úředník  

Byli odhaleni
 
DĚČÍN – Děčínským policistům se včera odpoledne podařilo lapit dva výtečníky, kteří minulou středu navštívili drogerii v centru města, odkud si odnesli  vystavené krémy světoznámé značky. Mladá dvojicemi si tím chtěla zlepšit svou neblahou finanční situaci. V tuto chvíli již oba mladí lidé čelí probíhajícímu jednání o výši jejich trestu, který oba zloděje nemine. Za trestný čin krádeže jim oběma hrozí kromě možného až dvouletého vězení i úhrada šestitisícové škody a několik dalších možností, o kterých rozhodne děčínský soudce.
 
Pokažený charakter
 
DĚČÍN – Měl práci a důvěru svého živitele. Ovšem chybička se vloudila a třiatřicetiletý rošťák šlápl vedle. Svěřené peníze využil pro sebe a nemyslel na následky. V tuto chvíli je strážci zákona prošetřován nejen on, ale i jeho zoufalý skutek. V případě sdělení obvinění z trestného činu zpronevěry hrozí vykutálenému raubíři až dvouletý trest odnětím svobody, zaplacení částky, kterou neodevzdal a zápis do rejstříku trestů.
 
Umlčený živnostník
 
VARNSDORF – Obyvatelka varnsdorfského městečka  se obrátila na řemeslníka, od kterého chtěla  udělat podlahu. Od poškozené ženy vyinkasoval zálohu a pak se po něm slehla zem. Reakcí na její důvěřivost je jen ticho a nezájem podlaháře. Na živnostníkovi ulpěly oči zákona  a ty sledují, jestli se muž nedopustil trestného činu podvodu. Pokud muži zákona odhalí jeho zákona, hrozí  mu za tento skutek nejen pobyt za mřížemi, ale i zákaz provozování řemesla a navrácení svěřených peněz.
 
Falešný úředník
 
DĚČÍN – Včera odpoledne zazvonil u dveří obyvatelky bytu podvodník. Vydával se za pracovníka bytového družstva a z důvěřivé ženy vylákal deset tisíc korun. Slíbil jí přepsání její klícky do osobního vlastnictví. Bohužel k přepsání majetku rukou falešného úředníka rozhodně nedojde. Pokud bude žena usilovat o přepsání majetku, bude muset naopak vydat ještě další finanční obnos. Strážci zákona po falešném úředníkovi pátrají. Pokud se jim podaří smělého drzouna najít, bude čelit nejen obvinění z trestného činu podvodu, ale i případnému pobytu v hotelu s mřížemi.
 
10.8.2010
nprap. Petra Trypesová
e-mail : pisdc@mvcr.cz
tel.: 974 432 207, 724 156 293

vytisknout  e-mailem