Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Podvodné jednání

LITOMĚŘICKO – Vidina dědictví byla lákavá… 

Neznámý pachatel v období loňského roku oslovil prostřednictvím emailové komunikace v celosvětové síti internet muže z Libochovicka s tím, že po smrti jeho strýce se stal jediným údajným dědicem několika milionů USD. Tato částka měla pocházet ze strýcova podnikání v zahraničí a finanční prostředky se mají nacházet v jedné z afrických bank. Neznámý podvodník ještě tuto historku podpořil zasláním falešných dokumentů, které měly sloužit k získání důvěry poškozeného v reálnost dědictví. Získání peněz z údajného dědictví však nebylo tak jednoduché a poškozený musel nejprve zaplatit různé administrativní a pojistné poplatky, které posílal opět do různých bank sídlících na africkém kontinentu. Případem se již nyní zabývají litoměřičtí kriminalisté pro podezření ze spáchání trestného činu podvod. Škoda byla vyčíslena na více než 1 milion korun a neznámému pachateli hrozí v případě dopadení až 8leté vězení.

Výše uvedenou trestnou činnost páchají v rámci celého světa dobře organizované skupiny cizinců. Peníze zpravidla putují na střední východ či do jižních zemí a z účelově založených kont jsou přeposlány do bank třetího světa, kde už je nelze dohledat. Samotné šetření věci zpravidla naráží na absenci mezinárodních smluv o policejní spolupráci u zúčastněných států, případně nedohledatelnost místa a toku peněz odkud probíhala komunikace.

Nebezpečný nález

Oznámení o nálezu munice přijali policisté tento týden na lince 158 z Travčicka. Oznamovatel munici objevil na louce poblíž obce. Na místo byli přivoláni pyrotechnici ústecké policie, kteří nalezenou munici převzali a odvezli k likvidaci. Šlo o dělostřelecký granát z válečného období. V souvislosti s nálezem nedošlo ke zranění osob či škodám na majetku.

Pro nálezy potencionálně nebezpečných předmětů platí vždy stejná základní pravidla - předmětů se vůbec nedotýkat, ihned přivolat policii a podle možností zajistit, aby se k nim nepřiblížil ani nikdo jiný. Při nedodržení uvedených pravidel by mohlo dojít k ohrožení života či zdraví osob.

Nezvaný host

Při kontrole své rekreační chaty na Lovosicku zjistil poškozený, že mu jeho letní příbytek navštívil nezvaný host. Po násilném překonání vstupních dveří vnikl do chaty a odcizil různé nářadí a propanbutanovou lahev. Škoda je vyčíslena na několik tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Po pachateli a odcizených věcech policisté pátrají.

Litoměřice, 6. 2. 2020, nprap. Pavla Kofrová

tisková mluvčí KŘP Ústeckého kraje

oddělení tisku a prevence Litoměřice

tel.: +420 974 436 207

email: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

vytisknout  e-mailem