Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Padělaná stodolarovka

DĚČÍN - Padělaná stodolarovka; Bleskovka před obchoďákem; Válka stále odkrývá své stopy 

RUMBURK – V rumburské bance zřejmě kápli na podvrh stodolarovky.  Zmiňovaná bankovka se v rukou bankovní úřednice moc dlouho neohřála a v tuto chvíli už její pravou hodnotu  zkoumají povolaní experti. Pokud se ukáže, že je zadržená bankovka skutečně pravá, bude posléze opět navrácena do oběhu finančního kolotoče a pokud ne, bude odsouzena k zániku.
 
Bleskovka před obchoďákem
 
DĚČÍN – Stačí pár minut nepozornosti a na neštěstí je zaděláno. O tom už ví své návštěvnice obchodního domu v Děčíně, která přišla včera odpoledne o svou  kabelku s osobními věcmi, kterou nechala jen chvilku bez dozoru v košíku na parkovišti. Vykutálený lapka si odnesl nejen mobilní telefony a doklady jejich majitelky, ale i finanční hotovost a platební kartu. Pokud se policistům podaří  otrlého zloděje lapit, bude muset odcizené věci nejen vrátit, ale i zaplatit škodu, kterou svým kouskem způsobil. K tomu si může vyslechnout i sdělení obvinění z trestných činů zatajení nálezu a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což může vyfasovat až dva roky ve vězení.
 
Válka stále odkrývá své stopy
 
DĚČÍN – Ačkoliv první světová válka se odehrála již v minulém století, své svědectví  dnešnímu světu odkrývá i nadále. Včera dopoledne byl do malšovického recyklačního areálu přivolán policejní pyrotechnik, který si odtud s sebou odvezl dělostřelecký granát z první světové války. Po převozu bude válečná munice náležitě zlikvidována. 
 
Děčín 4.8.2010
nprap. Petra Trypesová
e-mail : pisdc@mvcr.cz
tel.: 974 432 207, 724 156 293

vytisknout  e-mailem