Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Nepoučitelný lapka

LOUNSKO - Zloděje chytil manžel prodavačky; Opilý řidič z povolání. 

Žatečtí policisté sdělili v uplynulém týdnu podezření ze spáchání pokračujícího trestného činu krádeže 24letému muži. Ten se měl podle jejich zjištění v průběhu února několikrát po sobě vydat do různých prodejen v Žatci s jediným cílem, a to odcizit nějaké zboží. Během dvou dní tak dvakrát navštívil stejnou prodejnu drogerie, aby tam z regálu sebral nejdřív parfém a další den léky, a bez jejich zaplacení odešel. O dva dny později dotyčný zašel do kuchyňských potřeb, odkud si, opět bez zaplacení, odnesl dvě sady kuchyňských nožů.

Poslední krádež mu však už nevyšla. V prodejně s oblečením si do tašky schoval několik párů ponožek, které se mu odcizit nakonec nepodařilo. U východu z prodejny ho totiž zastavila prodavačka a vyzvala ho k zaplacení za zboží. Dotyčný tak tašku i s ponožkami na místě zahodil a utekl. Ne však daleko, o pár minut později ho totiž zadržel manžel zmíněné prodavačky, která mu volala, co se u nich stalo. Ten pak podezřelého předal přivolaným policistům.

Muž, který si v listopadu loňského roku odpykal nepodmíněný trest za předchozí majetkovou trestnou činnost, tak zřejmě znovu skončí před soudem. Tentokrát mu hrozí až tříleté vězení.

Opilý řidič z povolání

V dopravní nehodu vyústila jízda 47letého řidiče z povolání, který začátkem února v dopoledních hodinách na Žatecku řídil nákladní automobil s přívěsem. Cestu si „zpříjemňoval“ tím, že za volantem popíjel rum. Zřejmě díky tomu řízení nezvládl a mezi obcí Radíčeves a Žatcem přejel za zatáčkou částečně do protisměru. Tam se zadní částí přívěsu střetl s protijedoucím osobním vozidlem, avšak v jízdě pokračoval dál směrem na Žatec, kde zastavil na benzínové čerpací stanici. Tam ho také dostihl řidič zmíněného osobního automobilu, který zjistil, že dotyčný je pod vlivem alkoholu a přivolal policii. Policejní hlídka řidiče náklaďáku, který mezitím z benzínky ujel, dostihla v ulici Raisova. Provedla s ním dechové zkoušky, jejich hodnoty se pohybovaly kolem 2,5 promile alkoholu. Řidič policistům přiznal, že během jízdy popíjel rum.

Naštěstí během této riskantní jízdy nedošlo k ničemu horšímu, než způsobení několikatisícové škody na zúčastněných vozidlech. Minulý týden si zmíněný řidič od policistů převzal sdělení podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až tříleté odnětí svobody, peněžitý trest, nebo zákaz činnosti.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Louny 28. února 2022

vytisknout  e-mailem