Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

AKTUALIZACE: Nahlášení bomby objasněno

DĚČÍN - Dva mladiství byli obviněni z provinění šíření poplašné zprávy. 

AKTUALIZACE:

Kriminalisté začali okamžitě prověřovat poznatky k tomuto případu, provedli důkladné šetření a intenzivně pátrali po osobě, která mohla umístění bomby oznámit.  Během krátké doby, v řádu dvou hodin, se  jim podařilo vypátrat a ustanovit dva mladistvé. Kriminalisté provedli další úkony včetně výslechů podezřelých mladíků a následně včerejšího dne zahájili  trestní stíhání obou mladistvých, které obvinili z provinění šíření poplašné zprávy ve formě spolupachatelství.  V případě, že by se jednalo o dospělé, hrozil by jim v případě uznání viny u soudu trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let. V případě odsouzení mladistvých soud ukládá trest poloviční (u mladistvých se trest nazývá trestním opatřením).Děčín  23. dubna 2024
por. Bc. Eliška Kubíčková
Oddělení tisku a prevence
KŘP Ústeckého kraje

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dnes krátce před 10. hodinou dopoledne přijal operační důstojník telefonické anonymní  oznámení, že v Děčíně v areálu bývalého Kovočasu v Dolním Oldřichově,  v prostoru  truhláren je umístěná bomba.

Na místo okamžitě vyjeli děčínští policisté.  Evakuováno bylo 71 osob. Vzhledem k závažnosti oznámení byl povolán služební psovod se psem vycvičeným na vyhledávání výbušnin.

Policejní hlídky s psovodem a se psem prohlédli celý objekt a okolí, včetně prostor odborného výcviku jedné ze středních škol. Žádný nástražný výbušný systém nebo nebezpečný předmět nenalezli. Krátce před 13. hodinou se mohli všichni evakuovaní vrátit zpět. 

Případem se nyní  zabývají děčínští kriminalisté.  

Děčín  22. dubna 2024
por. Bc. Eliška Kubíčková
Oddělení tisku a prevence
KŘP Ústeckého kraje


 

vytisknout  e-mailem