Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Na podvod se přišlo

DĚČÍNSKO - Oznámil krádež auta, aby dostal peníze z pojistky a další zprávy. 

Na podvod se přišlo

     Na problémy si zadělal muž, který se neoprávněně obohatil o více jak dvě stě tisíc korun. Majitel osobního vozidla VW Golf loni v říjnu oznámil na policii a posléze na pojišťovnu, že mu neznámý pachatel na Děčínsku jeho auto odcizil. Vozidlo, které mělo mít poruchu, ale ve skutečnosti dal svému známému, údajně na náhradní díly.

     Oznámení tak úmyslně podal za účelem vylákání neoprávněného pojistného plnění, částku ve výši necelých 224 tisíc korun mu po nějaké době pojišťovna vyplatila na účet. Na vše se ale přišlo a muž byl v uplynulých dnech obviněn z přečinu pojistného podvodu, za který mu v případě uznání viny hrozí v krajním případě až pětileté vězení.

Odcizené kolo

     Z přečinu krádeže je podezřelý neznámý zloděj, který v Rumburku odcizil horské kolo. Bicykl v hodnotě osm tisíc korun zmizel z volně přístupné chodby domu, pokud se podaří zjistit pachatelovu totožnost, hrozí mu trestní stíhání pro přečin, za který by mohl jít až na dva roky do vězení.

To se často nevidí

     Pozornost policejní hlídky z obvodního oddělení ve Velkém Šenově upoutal muž, který řídil v Mikulášovicích auto bez registračních značek, které navíc bylo očividně ve velmi špatném technickém stavu. Při kontrole policisté navíc zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a aby toho nebylo málo, měl v dechu přes 2,2 promile alkoholu. Včera si převzal sdělení podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, v krajním případě mu hrozí až roční trest odnětí svobody.

1. července 2020, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem