Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Na dceru neplatil

LITOMĚŘICKO – Nyní čelí obvinění; Bylo odemčeno; Nepříjemné procitnutí. 

Devětatřicetiletého muže z Ústecka stíhá komisař služby kriminální policie a vyšetřování z trestného činu zanedbání povinné výživy. K rukám matky neplatí výživné na svou dceru, ačkoliv mu tato povinnost vyplývá přímo ze zákona a byla mu stanovena i rozsudkem Okresního soudu v Litoměřicích. Jeho dluh již činí přes 17 000 Kč. Vyšetřování obviněného je vedeno na svobodě. Pokud bude odsouzen, hrozí mu až roční trest odnětí svobody.

Bylo odemčeno…

V uplynulém týdnu pravděpodobně v nočních hodinách vnikl neznámý pachatel do nezajištěného rodinného domu v Roudnici nad Labem. Do domu vstoupil odemčenou brankou a odemčenými vchodovými dveřmi. Zatímco obyvatelé domu spali v patře, odnesl si z předsíně dvě kožené bundy a z pokoje látkovou tašku s notebookem. Škoda je vyčíslena na 26 tisíc korun. Po pachateli krádeže a odcizených věcech policisté pátrají.

Nepříjemné procitnutí

Litoměřičtí policisté přijali počátkem tohoto týdne oznámení o krádeži batohu s osobními věcmi. Oznamovatel cestoval vlakem a na kratičkou dobu si zdřímnul. Situace pravděpodobně využil neznámý lapka, který se v nestřeženém okamžiku zmocnil batohu s osobními věcmi a ošacením poškozeného. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu.

Obdobným případem se zabývají také lovosičtí policisté, kteří přijali oznámení od mladého muže z Lovosicka. Tento při cestě vlakem z Ústí nad Labem do Lovosic měl v kapse batohu neseném na zádech nově zakoupená sluchátka s nabíjecím pouzdrem k telefonu. Tyto po vystoupení z vlaku již nenašel. Pravděpodobně se stal také obětí neznámého kapsáře, který se v nestřeženém okamžiku sluchátek nepozorovaně zmocnil. Škoda v tomto případě činí více než 4 tisíce korun.

Jak předcházet kapesním krádežím – více ZDE.

Litoměřice, 24. 10. 2019, nprap. Pavla Kofrová

tisková mluvčí KŘP Ústeckého kraje

oddělení tisku a prevence Litoměřice

tel.: +420 974 436 207

email: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

vytisknout  e-mailem