Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Kriminalisté dopadli lupiče

DĚČÍNSKO - Muž ve Šluknově s nožem v ruce přepadl poškozeného a chtěl po něm peníze. 

     Rumburským kriminalistům se po několikatýdenní intenzivní operativní činnosti podařilo dopadnout muže podezřelého ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Dvaadvacetiletý recidivista je podezřelý, že si začátkem letošního července kolem půlnoci v herně ve Šluknově vytipoval muže, který právě získal několik stokorun na výherních automatech. Hernu chvíli před ním opustil a čekal venku.

     Když šel poškozený po ulici, dostihl ho a pod pohrůžkou použití nože po něm požadoval vydání veškeré finanční hotovosti. Přepadený se snažil z místa utéct, lupič ho ale doběhl, přiložil mu nůž k obličeji a znovu požadoval peníze. Z obavy o svůj život a zdraví mu raději vydal veškerou hotovost, kterou měl u sebe, v té chvíli mu na pomoc přispěchal jeho švagr, před kterým se dal agresor na útěk.

     Kriminalisté, kteří na případu pracovali, ustanovili totožnost v minulosti třikrát odsouzeného recidivisty a obvinili ho z trestného činu loupeže, zároveň byl podán podnět k jeho vzetí do vazby. Pokud bude obviněný muž uznán vinným, hrozí mu trest odnětí svobody až na deset let.

5. srpna 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem