Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Krátké zprávy z Litoměřicka

LITOMĚŘICE - Zatajení nálezu, vloupání do vozidla a neřidič za volantem. 

Zatajení nálezu
Litoměřičtí policisté pátrají po dosud neznámé osobě, která v průběhu několika hodin ze dne 29.3.-30.3. nalezl pánskou hnědou peněženku s doklady a finanční hotovostí. Tuto peněženku po nálezu ani neodevzdal na policejní služebnu a ani případně na zíkladně občanského průkazu nekontaktoval majiteli. Tímto jednáním se dopustil trestného činu Zatajení nálezu, za což mu hrozí postih.

Vloupání do vozidla
Litoměřičtí policisté pátrají po pachateli, který se v průběhu 30.-31.3. v ulici Zahradní v Bohušovicích nad Ohří vloupal do osobního vozidla Škoda Octavia. Z tohoto vozidla po prohledání odcizil vestavěné autorádio s navigací, Svým jednáním majiteli způsobil škodu kolem 105 tisíc korun a to převážně na poškození vozidla. Vzhledem k tomu, že se uvedného jednání dopustil ve vyhlášeném nouzovém stavu, tak pachateli hrozí trest odnětí svobody ve vyšší sazbě, což je až 8 let.

Usedl za volant i přes zákaz
Roudničtí policisté šetří případ, kdy městští strážníci ve večerních hodinách v ulici Chelčického zatavili 30letého řidiče vozidla Peugot 206, které bylo opatřeno registračními značkami nepatřící na toto vozidlo. Následně po předložení dokladů se zjistilo, že řidič má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel a to do června letošního roku. Vzhledem k tomu, že tento "řidič neřidič" tento zákaz porušil, tak se dopustil trestného činu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí trest odnětí svobody až do výše 2 let.

Ústí nad Labem 2. dubna 2020
por. Veronika Hyšplerová
mluvčí policie Ústeckého kraje

vytisknout  e-mailem