Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Kradl v prodejně potravin

CHOMUTOVSKO- Za současné situace mu za to hrozí až osm let za mřížemi. 

Dvacetiletý mladík se v úterý večer vydal do prodejny potravin v Chomutově v nekalém úmyslu. Se svým společníkem tam zřejmě chtěl odcizit a poté někde zpeněžit zboží. Z prodejního pultu měl mladý muž vzít 33 kusů balení kešu oříšků a dát si je rovnou do batohu. Poté, co prostorem pokladen prošel bez zaplacení, byl u východu osloven pracovnicí prodejny s tím, aby ukázal obsah batohu. Chomutovan se podle dosavadních zjištění měl snažit z místa dostat přetahováním a vytlačováním ženy z prodejny za užití síly. Po zásahu dalších dvou pracovnic měl jednání zanechat a odcizené zboží v hodnotě přibližně jeden tisíc korun vrátit. 
Po příjezdu policie byl muž zadržen a nyní je už obviněn z trestného činu krádeže. Za současné situace, kdy byl vládou vyhlášen od 12. března na dobu 30ti dnů  nouzový stav, mu tato okolnost podle zákona přitěžuje. Za krádež spáchanou v době vyhlášeného nouzového stavu totiž v případě uznání viny u soudu hrozí mnohem vyšší trest, až osm let odnětí svobody. 
Po zahájení trestního stíhání byl obviněný propuštěn ze zadržení, vyšetřování tak probíhá na svobodě.
Jednání jeho společníka, který se při odcizení drobností z prodejny žádného násilí nedopustil, je pak posuzováno samostatně, a to jako přestupek proti majetku.

por. Mgr. Miroslava Glogovská
tisková mluvčí
Chomutov 26. března 2020

vytisknout  e-mailem